Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Patozi zbulon se çfarë po e "trazon" Presidentin: Ilir Meta është goditur fort

Postuar: 11/07/2019 - 21:46

Astrit Patozi, koordinatori i Bindjes Demokratike, ka komentuar gjendjen politike në vend pas zgjedhjeve vendore të 30 qershorit.

Patozi, ndër të tjera ka thënë se Presidenti, Ilir Meta, e ka përjetuar shumë keq faktin që LSI tashmë nuk ka asnjë pushtet dhe se zgjedhjet u zhvilluan edhe pa dëshirën e tij.

“Meta e ka përjetuar keq, sidomos kur ka parë që zgjedhjet po bëheshin edhe pa dëshirën e tij. Ai, si politikan me eksperiencë, e ka menduar se e ardhmja e LSI-së nuk është Presidenca.  LSI, kjo shtëpi politike e Metës është goditur fort. Kjo e ka bërë që të denatyrohet, që është i trazuar. Nuk mendoj se është gjë e mirë shkarkimi i tij, do e kisha kursyer si një lloj ndjese për ndjekësit e tij,”- ka thënë Patozi.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/11/2019 - 21:47

Deputeti socialist Taulant Balla pyetur nëse do të ketë zgjedhjet e parakohshme parlamentare siç pretendon opozita mohoi një gjë të tillë. Ai tha se socialistët do të fitojnë edhe zgjedhjet e qershorit 2021.

Postuar: 13/11/2019 - 21:41

I pyetur nëse do të dekretojë një datë të re zgjedhjesh lokale për bashkinë e Shkodrës dhe Vorës,

Postuar: 13/11/2019 - 21:34

Deputeti socialist Taulant Balla i pyetur për rastin Kajmaku tha se qofsh edhe deputet apo kryeta

Postuar: 13/11/2019 - 21:24

Gjatë konferencës për shtyp pak minuta më parë, Presidenti Ilir Meta u pyet se kur do të shpërnda

Postuar: 13/11/2019 - 21:19

Kreu i grupit parlamentar i PS, Taulant Balla ka sulmuar presidentin Ilir Meta në lidhje me zgjed

Postuar: 13/11/2019 - 21:14

Gjatë konferencës me gazetarët, Ilir Meta u pyet nëse ka frikë nga shkarki tani që Gjykata Kushte

Postuar: 13/11/2019 - 21:05

Presidenti Ilir Meta tha se nuk ka afat kushtetues për Presidentin në lidhje me kohën që duhet pë