BREAKING NEWS

‘Koha nuk pret’, Jozefina Topalli prezanton “Lëvizjen për Ndryshim”: Ka vetëm dy mundësi në jetë!

‘Koha nuk pret’, Jozefina Topalli prezanton “Lëvizjen
x

Politike

PD bojkoton mbledhjen e Këshillit Politik, paralajmëron Bylykbashi: Ja vendimi që kemi marrë

PD bojkoton mbledhjen e Këshillit Politik, paralajmëron Bylykbashi: Ja

Opozita ka bojkotuar mbledhjen e sotme të Këshillit Politik që ishte thirrur në orën 12:00.

Arsyeja e bojkotit ka qenë drafti i prezantuar nga PS për ndryshimet e propozuara në Kodin Zgjedhor si rezultat i ndryshimeve kushtetuese të 30 korrikut.

Nga ana e saj opozita ka bërë sot një kërkesë zyrtare në Këshillin Politik që të merret asistenca dhe ekspertiza e OSBE/ODIHR-it për çështjen e ndarjes së mandateve dhe koalicioneve.

“Çështja që koalicionet që të ruhen siç janë, nuk lëvizim pa marrë një përgjigje nga OSBE/ODIHR. Ne kemi bërë një kërkesë zyrtare dhe presim përgjigje sapo Gjiknuri të vendosë. Brenda ai tha që nuk jemi dakord që t’i drejtohemi ODIHR-it. PS po bojkoton marrëveshjen e 14 janarit”, tha Bylykbashit.

Më të lexuarat