BREAKING NEWS

Përfundon takimi Hoti-Vuçiç, i dërguari i BE zbardh prapaskenat: Marrëdhëniet u normalizuan pas 20 muajsh, ja për çfarë ramë dakord!

Përfundon takimi Hoti-Vuçiç, i dërguari i BE zbardh
x

Politike

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike del jashtë parashikimeve: Rama do ketë konflikt me ...

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike del jashtë

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku u shpreh se kryeministri i ri i Kosovës Hoti është shprehur për mos prekje të kufijve.

Ai shtoi se Hoti do të ketë konflikte me Ramës, pasi kryeministri shqiptar është sponsor i idesë së shkëmbimit të territoreve.

Çollaku: Z. Hoti tha që çështja e kufijve nuk preket. Prandaj nëse do të shikojmë një konflikt të ri mes Ramës dhe Hoti, do të jenë kufijtë. Rama është një ndër sponsorizuesit e idesë e shkëmbit të territorit për pajtimin me Serbisë. Kjo është e pa pranueshme për shqiptarët.

E gjithë historia është për tu parë dhe duhet të ndiqet me vëmendje, pasi nuk po luhet fati i një qeverie, por fatet e territoreve kombëtare, të cilat nuk kemi më luksin për t’i dhënë që t’i pëlqejë Serbia. 

Qeveria e Albin Kurtit ishte qeveria e parë që qeveriste pa listën serbe, pra e pavarur. Qeveria e re ka marrë 61 vota me sforcim, dhe përcaktuese këtu është lista serbe. 

Më të lexuarat