BREAKING NEWS

Ulet numri i të infektuarve në vend, Ministria tregon sa persona kanë dalë pozitiv me Covid-19 në 24 orët e fundit (BILANCI)

Ulet numri i të infektuarve në vend, Ministria tregon sa persona
x

Politike

PD dhe LSI i kërkojnë mendim OSBE-së, Rudina Hajdari tregon pse nuk e firmosi letrën

PD dhe LSI i kërkojnë mendim OSBE-së, Rudina Hajdari tregon pse

Përfaqësuesja e opozitës parlamentare në Këshillin Politik, Rudina Hajdari tha se nuk e firmosi letrën e PD-së dërguar OSBE/ODIHR-it  pasi nuk është prioriteti i saj.

"Unë nuk janë shprehur për kërkesën e PD për t'i kërkuar ndihmë OSBE/ODIHR-it dhe nuk është prioritet për mua.  Për mua duhet të zgjidhet çështja e listave të hapura 100 %, pasi aktualisht partitë po mundohen të ruajnë status quon  e partisë me lista të mbyllura dhe koalicione parazgjedhore ", tha Hajdari për Report Tv.

Më të lexuarat