BREAKING NEWS

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me motin me 10 gusht

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me
x
BREAKING NEWS

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe gruas së tij/ Autoritetet amerikane po hetojnë nëse kishte konflikt mes çiftit! Në apartament u gjetën shenja…

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e qëlloi me armë zjarri 12-vjeçarin

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në Shkodër, dyshimet e para

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në
x
BREAKING NEWS

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në New-York/ Zbardhen detaje të reja, hetimet: Në apartament gjenden disa shenja

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë po lë pa gjumë Berishën e Metën dhe tregon goditjen e fortë që do marrin së shpejti: Prisni dhe shikoni...

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë
x
BREAKING NEWS

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”, Berisha plas deklaratën e fortë: Një pronar peshkarexhe kontrabandon naftë, takohet shpesh edhe me Ramën

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”,
x
BREAKING NEWS

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e rëndësishëm, ja kur nis shkolla e lartë (Dokumenti)

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e
x

Politike

“PD dhe opozita duhet urgjentisht të...”, Manjani ngre alarmin dhe bën propozimin e rëndësishëm: Qeveria po rrjep popullin e saj kundër çdo parimi kushtetues!

“PD dhe opozita duhet urgjentisht të...”, Manjani ngre alarmin

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani i sugjeron PD-së dhe opozitës që urgjentisht nëpërmjet deputetëve të saj të kërkojë në Gjykatën Kushtetuese deklarimin anti kushtetues të Bordit që vendos çmimet në tregun e lirë.

Postimi i plotë:

Sugjerim:

Partia Demokratike dhe opozita, nëpërmjet deputetëve të saj, duhet urgjentisht të kërkojnë në Gjykatën Kushtetuese të Republikës DEKLARIMIN ANTILUSHTETUES të Bordit që vendos  çmimeve në tregun e lirë!

Mënjëherë e pa asnjë pritjeduhet bërë!

Dakord protesta, dakord deklaratat, por duhet përdorur edhe instrumenti ligjor, që deputetët dhe Partitë Politike e kanë të garantuar nga Kushtetuta. Partitë dhe deputetët e përdorin shumë më kollaj se çdo individ këtë instrument.

Këtu është fjala për mbrotjen e interesit publik dhe të Kushtetutës.

Kjo e fundit na thotë se Republika e Shqipërisë bazohet në ekonominë e tregut të lirë. 

Nuk ka treg të lirë kur çmimet e produktit privat i vendos qeveria.

Gjykata Kushtetuese duhet ftuar të vendosë:

O të ruajë tregun e lirë, ose të legjitomojë ekonominë politike socialiste.

Dhe nëse fiton kushtetuta dhe tregu i lirë, qeveria duhet të shpërblejë masivisht dëmin që i shkaktoi konsumatorit nga vendosja e çmimit abuzivisht!

Një orë e më parë opozita duhet ta bëjë kërkesën për në Kushtetuese.

Llafet i merr era!

Qeveria po rrjep popullin e saj kundër çdo parimi kushtetues!

Më të lexuarat