BREAKING NEWS

“Berisha ka qenë i prerë, pati një refuzim për bashkimin”/ Bardhi zbardh prapaskenat nga mbledhjet e PD për 14 majin: Për Tiranën nuk është vetëm Godole dhe Bejko, ka disa emra...

“Berisha ka qenë i prerë, pati një refuzim për
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 majit/ PS mbledh Kryesinë për të shpallur kandidatët përfundimtarë, shtyhet me dy orë, zbardhet arsyeja

Zgjedhjet e 14 majit/ PS mbledh Kryesinë për të shpallur
x
BREAKING NEWS

Vazhdon ‘lufta’ brenda opozitës/ Alibeaj vetëm me 17 kandidatë në zgjedhje? Ja të gjithë EMRAT e bërë publikë deri më tani

Vazhdon ‘lufta’ brenda opozitës/ Alibeaj vetëm me 17
x
BREAKING NEWS

KQZ merr vendimin e fundit dhe hedh shortin për përcaktimin e subjekteve zgjedhore

KQZ merr vendimin e fundit dhe hedh shortin për përcaktimin e
x
BREAKING NEWS

Arsimimi i qeverisjes Rama, Niko Peleshi ministri më “gdhë” me 13 vite studime për shkollën e lartë, Ogerta Manastirliu dhe Ulsi Manja “magjistarë” të doktoraturave plagjiaturë, Lindita Nikolla mesatare mbi 5, Taulant Balla ka nisur gjimnazin 18 vjeç...

Arsimimi i qeverisjes Rama, Niko Peleshi ministri më
x
BREAKING NEWS

PD e Lulzim Bashës vendos sot për zgjedhjet e 14 majit, ja kush janë 3 kandidat e propozuar për kryetar në Bashkinë e Tiranës

PD e Lulzim Bashës vendos sot për zgjedhjet e 14 majit, ja kush
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Yuri Kim mesazh të fortë Berishës dhe politikës shqiptare: Duam kandidatë të pastër në zgjedhje, boll me shitblerje votash, të korruptuarit janë kërcënim për sigurinë e SHBA

Ambasadorja Yuri Kim mesazh të fortë Berishës dhe politikës
x
BREAKING NEWS

Eksodi me gomone drejt Anglisë, Çuçi shpërthen me deklaratën shokuese dhe iu ‘pret’ shpresat shqiptarëve ilegal: Ndalojini dhe kthejini pasi janë të zgjuar dhe e manipulojnë sistemin kudo

Eksodi me gomone drejt Anglisë, Çuçi shpërthen me
x

Politike

“PD do bashkohet dhe do ta rrëzojë Ramën”/ Berisha i vendosur zbardh skenarin më të fundit dhe bën thirrjen e fuqishme: Po vjen koha që…

“PD do bashkohet dhe do ta rrëzojë Ramën”/ Berisha i

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha u shpreh i bindur se opozita do të bashkohet dhe e bashkuar do të rrëzojë Ramën nga qeveria.

Nga takimi me banorët e Memaliajt, Berisha bëri thirrje për protesta të fuqishme, me qëllim largimin e Edi Ramës nga pushteti.

“Të ngrihemi të bëjmë gjithçka për një fitore të thellë në këto zgjedhje, të bëjmë gjithçka që me protesta të fuqishme t’i japim duart kësaj qeveria e cila ju garantoj  se në 100 vitet e fundit nuk ka vjedhur kurrë një qeveri sic vjedh kjo shqiptarët.

Unë ju siguroj ju, se pavarësisht kushtet dhe rrethanave PD dhe opozita shqiptare do bashkohet dhe e bashkuar do të nxjerrë nga pushteti Ramën dhe klikën e tij.

Po ashtu, Berisha akuzoi kryetarin e grupit parlamentar të PS, Taulant Balla se mbron një nga anëtarët e bandës së Elbasanit, Gentian Sharrën. Ai u shpreh se Balla në Parlament është 5 herë më kriminel se Sharra.

“Përmendët Ballën dhe Spiropalin! Për atë zonjë nuk flas, por për taulantin po. Quhet një Gentian Sharra, një nga anëtarët e bandës së Elbasanit  që me qytë të revoles fiton tendera me ndihmën e Ballës. Taulanti në parlament është 5 herë më kriminel se Gentiani, sepse Gentiani po të mos kishte mbështetjen e Taulantit do ishte sot në burg ku e ka vendin. Koha po u vjen që të marrin përgjigje të gjithë”, tha Berisha.

Më të lexuarat