Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

PD dorëzoi në Prokurori kërkesën për të hetuar Agim Kajmakun, flet Basha: Këtë fakt e dinte Rama dhe vendosi...!

Postuar: 22/08/2019 - 14:36

Kreu i PD, Lulzim Basha mbajti sot një deklaratë për mediat pas takimit me ambasadorin e ri gjerman në Tiranë, Peter Zingraf.

Po ashtu Basha u pyet nga gazetarët edhe lidhur me kërkesën e PD-së ditën e sotme që Prokuroria të nisë verifikimin për kryebashkiakun e ri të Vorës, Agim Kajmakun.

Kryedemokrati theksoi se kryeministri Edi Rama është në dijeni të historisë së Kajmakut në Greqi, por e vendosi atë në krye të Vorës.

'Fakti është që Agim Kajmaku është një person me precedentë penal të hapur me drejtësinë greke që ky është një fakt i ditur nga Edi Rama dhe ka zgjedhur të vazhdojë të kandidojë një person tjetër me precedent penal. Sa të tjerë nga këta kryebashkiakë janë me precedent penalë dhe a nuk është kjo një prove tjetër se kriza ka një burim kriminalizimin e plotë të Edi Ramës', tha Basha.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/09/2019 - 23:27

Komisioni Evropian është vënë në dijeni për dënimin e Saimir Tahirit, ish-ministër i Brendshëm, për “shpërdorim detyre”, por gjithsesi, ky institucion i rëndësishëm i Bashkimit Evropian nuk ka pranuar të b

Postuar: 20/09/2019 - 23:00

Kryeministri Edi Rama dhe homologu grek Kyriakos Mitsotakis pritet të takohen për herë të parë në

Postuar: 20/09/2019 - 22:55

Pasardhësi i Saimir Tahirit në krye të ministrisë së Brendshme, Fatmir Xhafaj mbështet hapur qënd

Postuar: 20/09/2019 - 22:37

Gjykata e shpalli ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri të pafajshëm për trafik droge dhe fajto

Postuar: 20/09/2019 - 22:16

Në emisionin “Java” në TVSH, ish-deputeti Nard Ndoka u shpreh gati të hyjë në zgjedhj

Postuar: 20/09/2019 - 22:11

Avokati Spartak Ngjela, nuk e sheh aspak të nevojshëm këtë dialog.

Postuar: 20/09/2019 - 21:58

Juristi i CEZ Romeo Kara i ka shkruar një koment të gjatë ish-kryeministrit Berisha, në statusin