BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x
BREAKING NEWS

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se të dalë në gjyq për dy çështjet e tij penale, çfarë do të dalë nga goja e ish-agjentit të FBI për kryeministrin Rama, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe deri te bisedat e fshehta...

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se
x
BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x

Politike

“PD e Alibeaj e shikoj si një filiz”, gazetari Hoxha zbardh detajet për zhvillimet më të fundit dhe përçarja brenda opozitës: Po të ishin bashkë...

“PD e Alibeaj e shikoj si një filiz”, gazetari Hoxha zbardh

Gazetari Poli Hoxha e ka quajtur PD-në e Alibeaj si një filiz i ri, pavarësisht nëse do fitojnë apo nuk do fitojnë dot në zgjedhje. I ftuar në Euronews Albania ai tha se elektorati opozitar në Shqipëri është i mërzitur nga e gjithë politika e vjetër ndaj lëvizjen në grupimin e Partisë Demokratike me kryetar të komanduar Enkelejd Alibeajn ai e shikon si një shenjë shumë të mirë për politikën.

“Kolegji i Kryetarëve ishte ai që e imponoi këtë lloj qëndrimi. Thelbi është se ata kryetarë janë kryetarë të Berishës, ata nuk mund t’i ndash dot. Është një elektorat i mërzitur nga klasa e vjetër politike, nga të njëjtët personazhe. Ky është një treg i lirë, këta janë të papërfaqësuar, janë opozitar, përderisa nuk shkojnë të votojnë janë në opozitë me qeverinë.

Në këtë kuptim unë e shikoj si një filiz të ri, pavarësisht se do fillojnë retorikat, do fitojnë apo s’do fitojnë. Unë e kam deklaruar se edhe bashkë po të ishin si parti me këtë gjendje që kanë, po nuk ndryshuan filozofinë, ata nuk fitojnë dot”,-tha Poli Hoxha.

Më të lexuarat