BREAKING NEWS

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i pajetë në malin e Moravës, dyshimet e para

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i
x
BREAKING NEWS

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me paralajmërimin e fortë: Do thyejmë lidhjet e...

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me
x
BREAKING NEWS

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do të ndodhë nesër: SHBA do tregojë forcën ndaj këtij politikani shqiptar

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA për të luftuar korrupsionin: Me urdhër ekzekutiv të Biden...

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA
x
BREAKING NEWS

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e zezë’ edhe 2 persona të tjerë, zbardhet për çfarë akuzohen (EMRAT)

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e
x
BREAKING NEWS

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”, Spartak Ngjela flet me emra dhe paralajmëron fundin e ‘frikshëm’ për këta 2 politikanë shqiptarë: Ky është fakt!

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”,
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit të Covid: Mbi 5000 pacientë aktiv në vend, ja sa janë infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u ndëshkuar”/Çfarë po paralajmëron? Ambasadorja Yuri Kim shpërndan mesazhin e rëndësishëm

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u
x

Politike

“PD është shitur tek Rama”/ Plas keq sherri mes Gjekmarkajt dhe Ristanit: Basha ka afera drejtpërdrejtë me..(REPLIKAT)

“PD është shitur tek Rama”/ Plas keq sherri mes

Një debat i ashpër u zhvillua mbrëmjen e djeshme mes ish-sekretarit të përgjithshëm të PD, Arben Ristani dhe deputetit demokrat Agron Gjekmarkaj.

Ristani u shpreh se PD është e shitur tek Rama, ndërsa Gjekmarkaj iu përgjigj menjëherë duke i kërkuar edhe përgjigjen e pyetjes së si zgjidhjet çështja me SHBA që ka shpallur non grata ish liderin e PD, Sali Berishën.

Pas këtij vendimi, Berisha u përjashtua nga grupi parlamentar i PD, ndaj Ristani tha se zgjidhja e vetme që do t’i jepte është të mos lejonte çështjen të shkonte deri në këtë pikë.

Ristani: Që PD të jetë alternativë, nuk duhet të jetë e shitur.

Gjekmarkaj: Ku e sheh?

Ristani: PD është i shitur tek Rama sepse Basha ka afera drejtpërdrejt me Ramën dhe e ka të organizuar PD ashtu siç ke thënë dhe ti. E ka të organizuar si biznes privat, si pronë private, jo si parti që funksionon mbi rregulla, mbi statute.

Gjekmarkaj: Kemi një orë dhe nuk më thua si zgjidhet çështja me SHBA?

Ristani: Nuk duhet ta kisha lënë çështjen të shkonte deri këtu se keni krijuar një non sense dhe për shqiptarët. Nuk mundet që Berisha të jetë i denjë të përfaqësojë shqiptarët në parlament dhe nuk qenka i denjë të përfaqësojë PD në parlament. Kjo punë do burrë që di të qëndrojë për vlerat demokratike, jo personale.

Më të lexuarat