Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

PD hedh akuza të forta, tregon se kush i ka blerë deputetët e rinj

Postuar: 15/03/2019 - 17:37

Anëtari i Kryesisë së PD-së, Enno Bozdo, ka bërë një deklaratë të fortë për sa u përket deputetëve që kanë pranuar të marrin mandatin.

Sipas tij, ata janë blerë nga qeveria me forma të ndryshme.

“Ata që kanë pranuar të mbajnë mandatin nuk janë pjesë e kauzës opozitare. Por ata e kanë bërë këtë gjë pasi janë shantazhuar, janë paguar, janë blerë, i janë premtuar vende pune për njerëz të afërt të tyre dhe i janë premtuar vende të sigurtë në lista nga mazhoranca. Por edhe mund të kenë probleme me drejtësine dhe e i kanë pranuar mandatet për t’iu shmangur”,-tha Bozdo.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/05/2019 - 23:59

Si përfaqësuese e opozitës parlamentare në takimin e delegacionit shqiptar në Hagë me deputetët holandezë, Rudina Hajdari tha se pavarësisht se besonte se pakënaqësitë e opozitës ishin legjitime, mandati nuk duhej lën

Postuar: 21/05/2019 - 23:54

Ish-deputeti demokrat Tritan Shehu ka komentuar deklaratat që presidenti Thaçi bëri mbrëmë në një

Postuar: 21/05/2019 - 23:32

“Bashkia e Lezhës është kthyer nga një bashki shërbimi në bashki punësimi.

Postuar: 21/05/2019 - 23:26

 Deputetja e PS Milva Ikonomi shprehet se protesta e thirrur nesër nga studentët përpara Min

Postuar: 21/05/2019 - 23:00

Ish-ambasadori holandez të OSBE në Tiranë Robert Bosch i ka bërë thirrje opozitës të punojë vetëm

Postuar: 21/05/2019 - 22:43

Gazetari i njohur Erion Kristo ka shpërthyer keq ndaj ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj pak

Postuar: 21/05/2019 - 22:37

Nga qyteti i Beratit, Lulzim Basha ka mohuar spekulimet e ditëve të fundit se ka arritur një marr