Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

PD hedh akuza të rënda: Kjo është arsyeja pse po digjen pyjet

Postuar: 25/03/2019 - 19:12

Kordinatori për mjedisin në Partinë Demokratike, Jamarbër Malltezi me anë të një statusi në Facebook është shprehur se Parku Kombëtar i Dajtit është kthyer në një gurore.

Postimi i plotë

Parku Kombetar i Dajtit i kthyer ne gurore tek Shkalla e Tujanit dhe i djegur gjithe naten. A ka pergjegjesi apo c’e deshe? Po pse paguan ky shtet 400 rroga per agjensi zonash te mbrojtura kur zonat e mbrojtura mjedisore i kthejne ne gurore dhe i vene zjarrin? Po Policia dhe Prokuroria ne c’drejtim te paditur kane shkuar?

Sot pa u shuar ende zjarri ne Parkun e Dajtit na doli Klosi me ambasadorin e BE ne ceremoni per qendren e vizitoreve. Parku po digjet e kthehet ne gurore ndersa keta inagurojne perlarjrn e ca parave. Qesharake deri ne dhimbje…

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/06/2019 - 10:45

Përmes një statusi në Facebook, ish-ministri Petrit Vasili ka hedhur sërish akuza lidhur me drejtësinë e vënë në provë nga qeveria Rama.

Statusi i Vasilit

Postuar: 17/06/2019 - 10:28

Analisti Ilir Demalia ironizon protestuesit e Astirit të cilët dy ditë më parë ndeshën me ish-kry

Postuar: 17/06/2019 - 10:14

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi i ka dërguar një kërkesë zyrtare Policisë së këti

Postuar: 17/06/2019 - 09:58

Nga Kryesia e Kuvendit doli në një konferencë urgjente kryetar i Grupit Parlamentar të PS, Taulan

Postuar: 17/06/2019 - 09:43

Deputeti Lefter Maliqi ka lajmëruar se ndryshe nga sa është parashikuar, Prokurorja e Përgjithshm

Postuar: 17/06/2019 - 09:43

Kryetari i grupit parlamentar, Taulant Balla ka dorëzuar në Kuvend 55 firmat për shkarkimin e pre

Postuar: 17/06/2019 - 09:31

Deputeti Ralf Gjoni i ftuar në A2 CNN,  deklaroi se fjala e presidentit ku thotë se ka rrezi