Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

PD ‘humb’ Tropojën, demokratët rrethojnë bashkinë. Çfarë ka ndodhur?

Postuar: 13/08/2019 - 21:52

Pas drejtimit prej vitesh nga PD, Bashkia e Tropojës tashmë do të drejtohet nga një socialist. Ditën e sotme është konstituuar këshilli bashkiak i Tropojës dhe është betuar edhe kryebashkiaku i ri Rexh Byberaj.

Ceremonia u zhvillua në ambientet e prefekturës, ku të pranishëm kanë qënë edhe deputeti socialist Ilir Beqja dhe zv. ministri i Brendshëm Besfort Lamallari.

Teksa brenda bëhej betimi i kryetarit të ri, para ambienteve të bashkisë disa përfaqësues të Partisë Demokratike bashkë me ish-punonjës të bashkisë kanë zhvilluar një protestë.

Që pas 30 qershorit, zgjedhje në të cilat opozita nuk mori pjesë ka nisur koostituimi i Këshillëve Bashiake teksa pushtetin e ka marrë Partia Socialiste. Ka pasur përplasje. Në Kavajë, ndërrimi i kryebashkiakëve u bë mes protestave.

Pas drejtimit prej vitesh nga PD, Bashkia e Tropojës tashmë do të drejtohet nga një socialist. Ditën e sotme është konstituuar këshilli bashkiak i Tropojës dhe është betuar edhe kryebashkiaku i ri Rexh Byberaj.

Ceremonia u zhvillua në ambientet e prefekturës, ku të pranishëm kanë qënë edhe deputeti socialist Ilir Beqja dhe zv. ministri i Brendshëm Besfort Lamallari.

Teksa brenda bëhej betimi i kryetarit të ri, para ambienteve të bashkisë disa përfaqësues të Partisë Demokratike bashkë me ish-punonjës të bashkisë kanë zhvilluar një protestë.

Që pas 30 qershorit, zgjedhje në të cilat opozita nuk mori pjesë ka nisur koostituimi i Këshillëve Bashiake teksa pushtetin e ka marrë Partia Socialiste. Ka pasur përplasje. Në Kavajë, ndërrimi i kryebashkiakëve u bë mes protestave.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/09/2019 - 23:59

Avokati i njohur Spartak Ngjela i ftuar në emisionin “Real Story”  tha se Shqipëria sot nuk ka krizë politike.

Postuar: 18/09/2019 - 23:51

Në studion e Repolitix deputeti i opozitës së re, Halit Valteri ka komentuar dokumentin sekret që

Postuar: 18/09/2019 - 23:43

Avokati Spartak Ngjela i ftuar në emisionin “Real Story” pati një debat për president

Postuar: 18/09/2019 - 23:20

Analisti Agron Gjekmarkaj ka deklaruar në emisionin “Real Story” th se nëse hapen neg

Postuar: 18/09/2019 - 23:02

 Mathew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor i tha Z

Postuar: 18/09/2019 - 22:50

Në konferencën për shtyp të Angela Merkel-it me kryeministren e Serbisë, një konferencë kjo që sa