BREAKING NEWS

“Epoka e Presidentit po vdes, janë dekompozuar...”, Frrok Çupi lëshon ‘bombën’ e radhës, paralajmëron fundin e Ilir Metës

“Epoka e Presidentit po vdes, janë dekompozuar...”, Frrok
x

Politike

“PD-ja na la rrugëve”, demokrati ‘trondit’ me deklaratën e tij të fortë: Luajnë e ka kush e ka! Turp për ata që i shërbejnë!

“PD-ja na la rrugëve”, demokrati ‘trondit’ me

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri vijon kritikat në drejtim të lidershipit demokrat përsa i përket strategjisë së aksionit opozitar. Kulluri thotë se opozita e “ç’bashkuar” pasi la popullin opozitar rrugëve pa asnjë bashki, tani do të hyjë në zgjedhje me Ramën e bëjnë sikur s’ka ndodhur gjë ose bëjnë lobim për integrimin, referuar deklaratave të Bashës.

"Ministrat e Ramës i ‘hedhin topa me radare njeri-tjetrit’ se kush kishte me shume pergjegjesi per trafikun e paprecedente te droges, kurse lideret e opozites luajne ‘e ka kush e ka me zgjedhjet’! Njera pale mori ne qafe njerezit duke e bere hashashin biznesin me te madh te 2013-2017 e kriminalizuar shoqerine, ndersa keta te opozites se “c’bashkuar” pasi lane popullin opozitar rrugeve pa asnje bashki, tani duan te hyjne ne zgjedhje me Ramen e bejne sikur s’ka ndodhur gje ose bejne lobim per integrimin! Turpi nuk eshte i ketyre por i atyre njerezve qe vazhdojne e bejne sehir duke u sherbyer e besuar!", shkruan ai.

Kulluri  zbuloi  edhe se si do të funksionojë lëvizja 'Basha ik' dhe cili është qëllimi i saj kryesor. Ai tha se kjo lëvizje ka nisur si rezultat i zhgënjimit të demokratëve nga kreu aktual i PD-së, Lulzim Basha, i cili gjithashtu theksoi se ky i fundit aktualisht ka mbështetjen më të vogël që ka pasur në histori një kryetar partie, duke listuar dështimet e tij të njëpasnjëshme në drejtimin e PD-së për 6 vite më radhë, ku ndër më kryesorët është djegia e mandateve dhe bojkoti i 30 qershorit.