BREAKING NEWS

“Rama s’del në publik prej 4 ditësh”/ Gazetari ngre dyshime të forta: Ishte i ftuar edhe në një eveniment sportiv, por...

“Rama s’del në publik prej 4 ditësh”/ Gazetari ngre
x
BREAKING NEWS

“Do bëj revolucion…”/ Avokati zbulon shifrën marramendëse: Ja sa miliona euro duhet të kthejë familja Berisha

“Do bëj revolucion…”/ Avokati zbulon shifrën
x
BREAKING NEWS

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme: McGonigal ka takuar edhe politikanë të tjerë, mes tyre edhe...

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme:
x
BREAKING NEWS

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar bën paralajmërimin e fortë dhe zbardh planin e presidentit rus: Putin po përgatit një konflikt të frikshëm në...

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar
x
BREAKING NEWS

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi: Një ngjarje katastrofike do të godasë botën në 2 vjet

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi:
x
BREAKING NEWS

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën ‘bombë’: Rama nuk pritet më zyrtarisht në Shtëpinë e Bardhë

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

U prangosën për trafik droge mes Shqipërisë dhe Italisë, GJKKO konfirmon masat e sigurisë për 15 të arrestuarit. Zbardhet vendimi

U prangosën për trafik droge mes Shqipërisë dhe
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me jetë Artan Hoxha pasi nxori audio-përgjimin nga masakra e “21 janarit”, gazetari zbulon prova të reja, rëndohen pozitat e Sali Berishës

Kërcënohet me jetë Artan Hoxha pasi nxori audio-përgjimin
x

Politike

PD jep vendimin e papritur, përjashton nga primaret dy kandidatët në Kurbin

PD jep vendimin e papritur, përjashton nga primaret dy kandidatët

Edmon Shkoza dhe Alfred Dajci, dy kandidatë e PD në primaret e Kurbinit,  janë përjashtuar nga zgjedhjet brenda partisë. Ka qenë Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektronike mori vendim pasi në selinë blu në Kurbin, para pak ditësh ndodhi një incident që përfundoi në të shtëna arme.

PD gjithashtu ka dënuar sulmin  dhe aktet e dhunës i cilëson të papranueshme, teksa thekson se është cenduar rëndë ecuria e primareve. Pak ditë më parë një konflikt në selinë e PD në Kurbin përfundoi në të shtëna me armë. Autori i të shtënave, Van Rica mbështeste Edmond Shkozën në primare, ndërsa nënkryetari i degës, Kastriot Marku kishte ndërruar disa herë kandidatin që mbështeste dhe nga këtu filloi konflikti. Edhe Marku fillimisht kishte mbështetur Skozën, por kjo gjë ndryshoi më pas.

Ngjarja ndodhi në zyrat e PD në Kurbin gjatë një takimi formal për zgjedhjen e kandidatit që do t’i përfaqësojë demokratët në zgjedhjet lokale. Gjatë takimit, Rica qëlloi me armë dhe më pas u largua në drejtim të paditur, për t’u arrestuar më pas nga policia. Gjykata vendosi ndaj tij masën e sigurisë “detyrim paraqitje”.

 

Më të lexuarat