Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

PD kërcënon ministrin Lleshaj: Ti e ke humbur burrërinë, me bukë në trastë do na kesh nga pas

Postuar: 15/04/2019 - 12:04

Ish deputeti Oerd Bylykbashi thotë se Partia Demokratike do ti vihet pas ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj pas arrestimi të protestuesve.

“Eh mer minister Lleshi, si do te ikesh!Kur Rama te hoqi spaletat dhe graden e gjeneralit per te te bere minister, ti pranove te te hidhnin poshte nje karriere te tere ushtaraku deri ne majat e saj.

T’i heqesh gradat nje gjenerali eshte si t’i marresh burrnine. Po ti s’e pate problem mer minister Lleshi.Pas kaq zullumesh qe ke bere per llogari te urdheruesit tend ne kurriz te qytetareve qe mbrojne shtepite apo protestojne per te drejtat e tyre, mendo ndonje pune ne privat.

Nje gjeneral i mire kundershton urdherin e paligjshem, por ti pranove te heqesh gradat per te zbatuar urdherat e paligjshem.

Mos harro, vetem me 6 muaj denim me kusht per zullumet e tua, ty te ndalohet te punosh per te pakten 5 vjet edhe si specialist i thjeshte. Se me buke ne traste nga pas do te na kesh”, shkruan ish deputeti në Facebook.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/06/2019 - 11:19

Komisioni i Venecias ka publikuar një raport për marrëdhënien mes Parlamentit dhe opozitës, e cila prej disa muajsh ka djegur mandatet, duke dalë në rrugë.

Postuar: 25/06/2019 - 10:48

E dërguara e SHBA-ve në Shqipëri, zëvendës ambasadorja Leyla Moses-Ones ka mbërritur në selinë e

Postuar: 25/06/2019 - 10:42

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama u shpreh se procesit për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta ng

Postuar: 25/06/2019 - 10:38

Nisur nga situata e vështirë në të cilën do të zhvillohen zgjedhjet e 30 Qershorit, ka ardhur edh

Postuar: 25/06/2019 - 10:34

Ka qenë pedagogu Mark Marku dhe analisti i njohur njëkohësisht pedagog Agron Gjekmarkaj iu kanë b

Postuar: 25/06/2019 - 10:32

Kryeministri Edi Rama ka folur prerë sot duke thënë se kush nuk do të hyjë në zgjedhje nuk mund t