Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

PD kundër ligjit për prishjen e Teatrit/ Është antikushtetues dhe bëhet vetëm për interesat korruptive

Postuar: 12/09/2018 - 15:33

Deputetja demokrate Albana Vokshi ka dhënë një prononcim për mediat para godinës së Teatrit Kombëtar.

Vokshi tha se PD është kundër cdo ligji që synon prishjen e Teatrit Kombëtar, kundër cdo ligji që përvetëson pronën publike.

"Legjislacioni aktual i ka shumë të qarta procedurat që duhen ndjekur.

Rama nuk ka nevojë për një ligj special dhe këtë e vërtetori edhe përgjigja e BE.

PD denoncon talljen që po bën Rama për hapjen e kësaj gare.

Ligji Rama - Fusha është projekt për pastrimin e parave të drogës, dhe përfitimin e 250 milion eurove.

Ky ligj është antikushtetues dhe bëhet vetëm për interesat korruptive të Ramës.

PD ka qënë në krah të artistëve dhe qytetarëve.

I bëjmë thirrje të gjithë qytetarëve të Tiranës që të mbrojmë me çdo kusht Teatrin Kombëtar dhe vlerat kulturore të kryeqytetit.

Vokshi bëri thirrje për miratimin e dekretit të Presidentit të Republikës për këtë çështje."

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
You voted 5. Total votes: 3

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/09/2018 - 21:48

Mbrëmjen e sotme kryeministri Edi Rama, është në një intervistë në “Opinion” me Blendi Fevziun, ku ndër të tjera ka folur për çështjen e Teatrit dhe votimin ditën e sotme për prishjen e tij.

Postuar: 20/09/2018 - 21:46

 Deputeti i Partisë Demokratike, Myslim Murrizi bëri me dije se aktualisht nuk diskutohet op

Postuar: 20/09/2018 - 21:37

Debate të ashpra mes Monika Kryemadhit, kryetares së LSI-së dhe Alfred Pezës, sekretar për marrëd

Postuar: 20/09/2018 - 21:36

Mazhoranca ka votuar sot pro ligjit të teatrit, duke i hapur rrugë ndërtimit të një godine të re.

Postuar: 20/09/2018 - 21:28

Një marrëveshje paqësore mes Kosovës dhe Serbisë është e domosdoshme për integrimin euro-atlantik

Postuar: 20/09/2018 - 21:24

Deputeti Dashamir Shehi thotë se opozita do të hyjë në zgjedhje dhe do t'i fitojë ato, për të

Postuar: 20/09/2018 - 21:24

Mbrëmjen e sotme kryeministri Edi Rama, është në një intervistë në “Opinion” me Blend