BREAKING NEWS

Operacioni i SPAK u dekonspirua? “Informatorë në polici e prokurori”, gazetari Artan Hoxha tregon prapaskenat dhe çfarë u fsheh: Bosët e krimit janë sinjalizuar që mos të jenë në banesat e tyre

Operacioni i SPAK u dekonspirua? “Informatorë në polici e
x
BREAKING NEWS

Blenë karburante bashkë, Dumani rrëfen si u vra Ervis Deda nga miku i tij i ngushtë dhe borxhi me shuma marramendëse i pashlyer: Gjithçka ndodhi për një vajzë. Zbardhen detajet e rënda për vrasjen e bujshme

Blenë karburante bashkë, Dumani rrëfen si u vra Ervis Deda nga
x
BREAKING NEWS

“E kishte tradhtuar me shokun e ngushtë”, Dumani trondit me rrëfimin e tij për avokatin e njohur të vendit tonë, tregon planin e frikshëm që i kishte përgatitur partneres: Na dha 120 mijë euro t’i vrisnim ish gruan

“E kishte tradhtuar me shokun e ngushtë”, Dumani trondit me
x
BREAKING NEWS

A do bashkëpunosh me Sali Berishën? Ilir Meta thyen heshtjen dhe tregon çfarë pritet

A do bashkëpunosh me Sali Berishën? Ilir Meta thyen heshtjen dhe
x
BREAKING NEWS

Gazetari i njohur kontaktohet LIVE në emision nga Florenc Çapja, ja çfarë i thotë për Nuredin Dumanin

Gazetari i njohur kontaktohet LIVE në emision nga Florenc Çapja, ja
x
BREAKING NEWS

“Ata që s’janë kapur janë emrat më sinjikativët”, Artan Hoxha zbulon detaje nga operacioni i SPAK: Bosët e krimit me buxhet të madh, kanë informator brenda sistemit në polici dhe...

“Ata që s’janë kapur janë emrat më
x
BREAKING NEWS

E kanë vrarë?! Artan Hoxha plas “BOMBËN”: Nuk besoj se do kemi më mundësi të shikojmë Talo Çelën

E kanë vrarë?! Artan Hoxha plas “BOMBËN”: Nuk besoj
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha tregon emrin e personit që do të ekzekutohej nga Nuredin Dumani ditën që u plagos: Nuk kemi pse ta mbajmë më të fshehtë

Artan Hoxha tregon emrin e personit që do të ekzekutohej nga Nuredin
x

Politike

PD ndryshon përfaqësuesit e saj në postet e Kuvendit / Deklarata e fortë e Berishës: Jorida Tabaku dhe deputetët e tjerë të Bashës po bëjnë...

PD ndryshon përfaqësuesit e saj në postet e Kuvendit / Deklarata

Partia Demokratike ndryshoi sot përfaqësuesit e saj në postet e Kuvendit.

Lidhur me këto ndryshime ka reaguar edhe ish-kryeministri Sali Berisha.

Pjesë nga intervista në Vizion Plus

Berisha: Do jemi tërësisht kundër Ramës. Basha është lëvozhgë e Ramës. Edi Rama me Lulzim Bashën mendojnë se mori zërin e fundit të rëndësishëm kundër tij, por ajo ditë faktoi opozitën e vërtetë. Kjo opozitë do të rritet më shumë për rrezimin e tij .

Pyetje: Jeni ju dhe 13 deputetë. Mendoni të krijoni grup tjetër?

Berisha: Ata që ndihen deputetë të PD-së, të bashkohen me zgjedhësit e tyre, me partinë e tyre. Të largohen nga Lul Brava. Aty janë totalisht në funksion të Edi Ramës. Ju i patë dje në Fier sesi një i vetëshpallur kryetar i Fierit, ishte fitues i tenderave të bashkisë socialiste. Nuk jam kundër biznesit të demokratëve, por jam kundër bashkëpunimit të tyre në korrupsion me socialistet. Kam besim te arsyetimi i deputetëve. Ata nuk mund të qëndrojnë pranë atij që hedh gaz.

Pyetje: E keni takuar Tomorr Alizotin?

Berisha: E kam takuar para një muaji dhe ai ka qëndrimet e tij. Këtu nuk është problemi të zgjedhë mes meje dhe Lulzim Bravës, por për PD-në. Nuk kanë nevojë të quhen deputetë të Berishës, por të PD-së.

Largimi i Rushajt?

Berisha: E vlerësoj si akt serioziteti dhe integriteti. A mundet Alfred Rushaj, Jorida Tabaku, këta deputetë të pranojnë 1900 për 5400? A ka turp më të madh se ky? Ky është krim, falsifikim publik. Krim i dënueshëm. Si mund të pranojnë ata. Lulzim Basha i thotë shqiptarëve nuk jam shkakruar unë nga nga 4400 delegatë apo 44 mijë anëtarë, por ja ku kam 5000 delegatë, por ajo sallë ka 1900 karrige. I pyes këta deputetë dhe jam i bindur që do të realizojnë këtë gjë. E kutpojnë ata se ky është rekord i zi që do mbahet mend në histori. Një njeri peng mashtron dhe shpall 1900 për 5400. A munden që këto zonja dhe zotërinj të nderuar të qëndrojnë në këtë bazë? Interesi absolut i tyre eshtë të kthehen në PD. Përndryshe nëse mbajnë qëndrim të tillë, bëjnë “vetëvrasje politike”.

Nuk kam marrë përsipër t’u ndikoj asnjërit prej tyre.

Më të lexuarat