BREAKING NEWS

Asnjë viktimë, bien infektimet në vend, MSH përditëson të dhënat: Ja sa raste të reja u shënua në 24 orët e fundit nga koronavirusi

Asnjë viktimë, bien infektimet në vend, MSH përditëson
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama jep një tjetër lajm fantastik

Kryeministri Rama jep një tjetër lajm fantastik
x
BREAKING NEWS

Pas dënimit me 2 vite burg të ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, Rama jep mesazhin e fortë në France 24, paralajmëron ndryshimin e madh: Do të bëjmë çfarë është e mundur që...

Pas dënimit me 2 vite burg të ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, Rama
x
BREAKING NEWS

Zbardhen emrat! Kush janë dy vëllezërit dhe i riu nga Tepelena që donin të vrisnin biznesmenin e njohur në Sarandë?

Zbardhen emrat! Kush janë dy vëllezërit dhe i riu nga Tepelena
x

Politike

PD nuk kërkon përsëritje zgjedhjesh, Alibeaj sqaron pse Dibra nuk është pjesë e 9 qarqeve

PD nuk kërkon përsëritje zgjedhjesh, Alibeaj sqaron pse Dibra nuk

Anëtari i kryesisë së PD-së, vënë përballë pyetjes se pse nuk kërkuan përsëritje zgjedhjesh në ka sqaruar se do të duheshin 15 mijë vota për të marrë një mandat tjetër në atë qark, duke theksuar se në Fier edhe pse numri i votave të pavlefshme ishte më i vogël, atje do të duheshin më pak vota e prandaj është pjesë e 9 qarqeve që është kërkuar përsëritje zgjedhjesh.

Pjesë nga biseda në studio:

Abilekaj: Si e mbroni ju në secilin qark votën?

Alibeaj: Po marr Fierin është deklaruar këto shifra, 9 6 dhe 1. të pavlefshme 9 mijë e 300 vota për shkak të faktit se kas e bëri me shifra askush. a nuk kam të drejtë që kjo shkelje e madhe lidhore që iu është mohuar e drejta e votës, ata janë ngritur ditën e diel shkuan për të votuar dhe për shkak të trukut të KAS për të vendosur.

Dyrnjaja: Në Dibër kishte mbi 4 mijë vota të pavlefshme, pse Dibra nuk është?

Alibeaj: Në bazë të formulës masa dhe ndikimi, nga mandati i tretë tek i katërti do më duheshin 15 mijë vota dhe nuk janë aq të pavlefshme.

Dyrnjaja: Nuk po kthej mandatin por për rregullsinë e votave.