BREAKING NEWS

“Kam dyshimet e mia”, Klodiana Lala tregon me çfarë përballet policia kur shkon në Nikël: I gjen shtëpitë ‘xixë’…

“Kam dyshimet e mia”, Klodiana Lala tregon me çfarë
x
BREAKING NEWS

Vjen reagimi zyrtar nga policia për krimin e dyfishtë në Vlorë: Nipi vret xhaxhin, më pas edhe veten

Vjen reagimi zyrtar nga policia për krimin e dyfishtë në
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Kim: Ky është një mesazh i fuqishëm për kundërshtarët tanë. S’mund të kërkonim më shumë se kaq

Ambasadorja Kim: Ky është një mesazh i fuqishëm për
x
BREAKING NEWS

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet sekrete”/ Artan Hoxha nxjerr informacionin e rëndësishëm, flet me emra dhe zbulon ku fshihet vrasësi i Remzi Hoxhës: Krim shtetëror!

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet
x
BREAKING NEWS

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e grabitjes së biznesmenit në Krujë dhe bën paralajmërimin ‘bombë’: Do të ketë viktima!

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj Shqipërisë, hyn në fuqi menjëherë që ditën e nesërme

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj
x
BREAKING NEWS

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”, Frrok Çupi plas deklaratën ‘bombë’ për ish-kryeministrin dhe ngre alarmin për lëvizjen e fundit të Bashës

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”,
x
BREAKING NEWS

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet
x

Politike

“PD nuk mund të futet në izolim nga SHBA për Berishën”, Kadilli shpërthen i revoltuar dhe nxjerr prapaskenat nga selia blu: Kali ynë i betejës është...

“PD nuk mund të futet në izolim nga SHBA për

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ndodhet në një situatë të sikletshme teksa nën presionin e SHBA-së i kërkohet që të largojë nga Kuvendi Sali Berishën, ndërsa ky i fundit thotë që nuk e dorëzon mandatin dhe në 10-qershor do të jetë në Kuvend.

Fatbardh Kadilli, duke komentuar qëndrimet e SHBA-ve thotë se ai ishte një vendim politik nga DASH dhe duhej të kishte një përgjigje politike nga Berisha ose vetë PD.

“PD nuk mund të futet në izolim nga SHBA, qoftë edhe për një lider historik. Opozita është aktualisht e çalë, demokratët janë të ndjeshëm ndaj raporteve me SHBA. Kali ynë i betejës është lufta ndaj krimit dhe korrupsionit.”, tha Kadilli për ABC.

Sipas Kadillit, lideri i demokratëve prej vitesh ka qenë i pazoti për të propozuar një opozitë të re, ndërsa shton se Lulzim Basha nuk ka pasur ndonjë herë ndonjë strategji dhe “ishte i papërgatitur që do t’i humbte zgjedhjet.”

Kadailli, i cili garoi për kreun e PD, thotë se ai do të vijojë të bëjë opozitë dhe të njëjtën gjë duhet të bëjnë edhe demokratët e tjerë, pa pritur që të marrin udhëzime.

“Mendoj që secili nga ne në opozitë duhet të japë kontributin e vet. Unë do bëj opozitë në mënyrën time. Do propozoj idetë e mia. Unë kundërshtar kam Edi Ramën. Nuk shoh kë kam anash…Nuk luftohet korrupsioni me postime në rrjetet sociale.”, tha ai.