BREAKING NEWS

Partia Demokratike në zi, ndërron jetë funksionari demokrat, deputetja ndan lajmin e hidhur (EMRI+FOTO)

Partia Demokratike në zi, ndërron jetë funksionari demokrat,
x
BREAKING NEWS

Ja planet e dhunshme të Berishës për të marrë PD, skenar si në 1998 për të sulmuar selinë dhe larguar me forcë Bashën

Ja planet e dhunshme të Berishës për të marrë PD,
x
BREAKING NEWS

Ish-këshilltari i nxjerr të fshehtat Berishës, Grid Rroji: Franca po mbështet në prapavijë Saliun në luftën me SHBA, bashkë me Metën synojnë trazira

Ish-këshilltari i nxjerr të fshehtat Berishës, Grid Rroji: Franca
x
BREAKING NEWS

Rama fton Bashën të ulen në tryezë për vetingun në politikë, tregohet i gatshëm të dëshmojë në Komisionin Hetimor për 25 prillin

Rama fton Bashën të ulen në tryezë për vetingun në
x

Politike

PD nxjerr blof Ramën, publikon faqen e arbitrazhit për Becchettin: Nuk ka vendime sekrete

PD nxjerr blof Ramën, publikon faqen e arbitrazhit për Becchettin: Nuk

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka publikuar faqen zyrtare të arbitrazhit për rastin e biznesmenit italian Francesco Becchetti.

Pasi kryeministri Edi Rama deklaroi sot në Kuvend se vendimet e arbitrazhit ndërkombëtar për Becchetin janë konfidenciale dhe të papublikuara askund, Bardhi i ka vërtetuar të kundërtën.

“Edi Rama thotë paturpësisht se vendimet e arbitrazhit ndërkombëtar për Becchetin janë konfidenciale dhe të papublikuara askund. Si gjithmonë, gënjen! Refuzoi ngritjen e komisionit hetimor për 120 milionë euro që i dhuroi biznesmenit italian bazuar mbi mashtrimin e shqiptarëve.

Shikoni më poshte vendimet e arbitrazhit për çështjen “Becchetti”’, deklaron Bardhi.

Kliko ketu per linkun 

Kliko ketu për linkun 2

Kujtojmë se në Kuvend kërkesa e PD për ngritjen e një komisioni hetimor për Becchettin u rrëzua, pasi mazhoranca tha se kërkesa për ngritjen e një komisioni të till është në kundërshtim më ligjin, ndërsa sipas kreut të grupit parlamentar të PS Taulant Balla ka dyshime se PD-ja po përdoret nga palë të treta, në kurriz të interesave të Shqipërisë.

Më të lexuarat