Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

PD paralajmëron Veliajn dhe tregon sesa kohë i ka mbetur: Kujdes dosjet para se të lësh zyrën

Postuar: 18/03/2019 - 21:05

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka replikuar me kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj, pasi ky i fundit ka akuzuar PD-në  për vendosje të tritolit në shtyllat e tensionit të lartë në Laç.

Gjithashtu Veliaj ka akuzuar PD edhe për vendosjen e zjarrit në koshat e plerave në Tiranë.

Zhupa ka zgjedhur që PS-në ta emërtojë si Parti e Shkatërrimit, dhe paralajmëron kryebashkiakun se koha e tij ka përfunduar.

“Delegati i Partisë Shkatërrimit(PS) që shkatërroi Tiranën me beton, zjarre në çerdhe, vrasje në landfille. Koha e bojës mbi qytetarët për të sulmuar institucionet dhe e përrallave me Griselda ka ikur, ashtu si koha jote në krye të Tiranës. Tik tak, kujdes dosjet para se të lesh zyrën”, i përgjigjet  Zhupa akuzave

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/04/2019 - 23:05

Gazetari Vincent Triest ka deklaruar në “A show” në News 24, vendimi i Parlamentit holandez për të kërkuar rikthimin e vizave me shqiptarët nuk është qëndrim politik ndaj PS apo PD, por, sipas tij, Holanda

Postuar: 22/04/2019 - 22:55

Deputeti demokrat Myslim Murrizi u shpreh mbrëmjen e sotme se në 17 Maj, natën e marrëveshjes së

Postuar: 22/04/2019 - 22:38

Akademiku Artan Fuga është shprehur mbrëmjen e sotme se opozita e ka braktisur garën për zgjedhje

Postuar: 22/04/2019 - 22:26

Partia Bindja Demokratike nesër do të bëj regjistrimin e saj në Gjykatë dhe më pas në Komisionin

Postuar: 22/04/2019 - 22:19

Ish-Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, kryetar i Këshillit Kombëtar të PD-së, deklaroi në Op

Postuar: 22/04/2019 - 22:12

Të ftuar në emisionin “Open”, presidenti Bujar Nishani dhe gazetari Denis Dyrnjaja ka

Postuar: 22/04/2019 - 22:07

Në një prononcim të shkurtër për mediet e pranishme, në ambientet ku u mblodhën të ashtuquajturit