Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

PD publikon dokumentin: I ndaluar në Itali për trafik droge edhe djali i ish-ministrit, ja çfarë e lidh me Valdrin Pjetrin

Postuar: 13/08/2019 - 23:30

Në dokumentet e publikuara prej Partisë Demokratike mbi ndalimin e Valtrin Pjetrit në Itali shfaqet dhe emri i Altin Dodës. Burimet e RTV Ora kanë bërë të ditur se bëhet fjalë për koordinatorin e PS në njësinë 3 në Tiranë.

Madje mësohet se ai është djali i ish ministrit të Industrisë dhe Energjetikës. Burimet kanë saktësuar se Doda ka qenë një nga bashkëpunëtorët më të afërt të Valdrin Pjetrit në zyrën e Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme.

Sipas dokumenteve Doda është arrestuar së bashku me Valdrin Pjetrin pikërisht më 27 janar 2003

Dokumentet u publikuan sot (13 gusht) nga selia e PD-se në një deklaratë për median nga sekretari i Pergjithshem i PD-se, Gazmend Bardhi.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/10/2019 - 17:49

“Një njeri po na mban peng të gjithëve. Kjo duhet të marrë fund”.

Postuar: 21/10/2019 - 17:32

Aleatët e Bashës kanë mbërritur në selinë blu sikurse ishte njoftuar, ndërsa kanë munguar Dule dh

Postuar: 21/10/2019 - 17:15

Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban  gjatë një fjalimi pas zgjedhjeve lokale, ku partia e

Postuar: 21/10/2019 - 17:00

Kryeministri, Edi Rama, ka ironizuar deklaratat e kreu të PD-së Lulzim Basha se qeveria shqiptare

Postuar: 21/10/2019 - 16:54

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do të mbledhë aleatët e tij opozitarë në orën 17:00

Postuar: 21/10/2019 - 16:45

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani tha se politika në tërësi dhe kryeministri Edi Rama në veç

Postuar: 21/10/2019 - 16:30

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish pas deklaratës së kryedemokratit Luzlim Basha.