BREAKING NEWS

Tërmeti i fuqishëm shkund Shqipërinë, ja sa ishte magnituda

Tërmeti i fuqishëm shkund Shqipërinë, ja sa ishte magnituda
x

Politike

PD publikon dokumentin: I ndaluar në Itali për trafik droge edhe djali i ish-ministrit, ja çfarë e lidh me Valdrin Pjetrin

PD publikon dokumentin: I ndaluar në Itali për trafik droge edhe djali

Në dokumentet e publikuara prej Partisë Demokratike mbi ndalimin e Valtrin Pjetrit në Itali shfaqet dhe emri i Altin Dodës. Burimet e RTV Ora kanë bërë të ditur se bëhet fjalë për koordinatorin e PS në njësinë 3 në Tiranë.

Madje mësohet se ai është djali i ish ministrit të Industrisë dhe Energjetikës. Burimet kanë saktësuar se Doda ka qenë një nga bashkëpunëtorët më të afërt të Valdrin Pjetrit në zyrën e Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme.

Sipas dokumenteve Doda është arrestuar së bashku me Valdrin Pjetrin pikërisht më 27 janar 2003

Dokumentet u publikuan sot (13 gusht) nga selia e PD-se në një deklaratë për median nga sekretari i Pergjithshem i PD-se, Gazmend Bardhi.