BREAKING NEWS

Më në fund ‘zhbllokohet' Gjykata e Lartë/ Zgjidhet nënkryetari që do të ketë kompetencat e kryetarit, ja kush emërohet

Më në fund ‘zhbllokohet' Gjykata e Lartë/ Zgjidhet
x

Politike

PD publikon pamjet dhe jep alarmin: E gjithë policia është vendosur përballë grave dhe fëmijëve

PD publikon pamjet dhe jep alarmin: E gjithë policia është

Partia Demokratike shprehet se policia është vendosur përballë grave dhe fëmijëve që protestojnë në Astir.

Partia Demokratike ka publikuar një video që tregon praninë e madhe të efektivëve të policisë në zonën e Unazës së Re në Tiranë, ku protestojnë banorët që kundërshtojnë shembjen e banesave.

“Forca të shumta policore në Unazën e re kundër banorëve paqësorë që protestojnë paqësisht për të mbrojtur banesat e tyre nga një e konfirmuar botërisht si korruptive. Pothuajse e gjithë policia e kryeqytetit është vendosur përballë grave dhe fëmijëve protestues”, thuhet në reagimin e PD-së.