BREAKING NEWS

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet për emërimet brenda Partisë Socialiste dhe ia numëron ‘një nga një’ kryeministrit: Gjithçka e vendos Rama sikur është shefi i Shtabit. Si kjo situatë nuk ka pasur ndonjëherë

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet
x
BREAKING NEWS

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu tregon kur vjen kthesa e madhe dhe si parashikohet fundjava

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu
x
BREAKING NEWS

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak Braho hedh dritë mbi skandalin e madh me rrugën Kardhiq-Delvinë: Aferë korruptive! Balluku pjesë e oligarkisë së kryeministrit. Ai është megaloman dhe…/ Rama i ka hipur...

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak
x
BREAKING NEWS

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të drejtë"/ Spartak Braho plas deklaratën e fortë për aferën e inceneratorëve: Skandali është kaq i fortë sa…Ja pse Rama nuk e jep dorëheqjen. A do ketë fundin e Musolinit?

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska të destabilizojë Shqipërinë, protesta e 7 korrikut mund të prodhojë viktima

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal ndaj presidentit, akuzohet së bashku me Kryemadhin për fshehje pasurie, në “filtër” dhe 8 zyrtarë të LSI

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal
x
BREAKING NEWS

Ja strategjia e Lulzim Bashës për të ardhur në krye të PD dhe si do e përzërë Sali Berishën pasi gjykata të rrëzojë “Foltoren”

Ja strategjia e Lulzim Bashës për të ardhur në krye të
x
BREAKING NEWS

Ja kur ikën Ilir Meta nga Presidenca, 3 skenarët që do të “trazojnë” politikën shqiptare pas 24 korrikut

Ja kur ikën Ilir Meta nga Presidenca, 3 skenarët që do të
x

Politike

“PD shpëtoi nga izolimi”/ Zheji tregon çfarë qëndrimi do të kenë ndërkombëtarët pas rikthimit të Berishës në krye të demokratëve: Është një lojë e hapur

“PD shpëtoi nga izolimi”/ Zheji tregon çfarë

I ftuar në emisionin “Open”, analisti Artur Zheji ka folur në lidhje me marrëdhëniet e Partisë Demokratike pas zgjedhjes së kryetarit Sali Berisha, referuar edhe faktit që është një figurë politike e shpallur non grata nga SHBA.

Ai tha se ndryshe nga çfarë mendohej, edhe pas zgjedhjes së Berishës në krye të PD, ndërkombëtarët janë koherent në qëndrimet e tyre.

“Nuk ka shpresë reale që provokon rotacion, eskalone të dyta nuk dimë kush janë protagonistët e fuqishëm që po prodhon PD. Ndahen në besnikë e më shumë besnikë por nuk shohim figura.

Ndërkombëtarët janë koherent në qëndrimet e tyre ndryshe nga çmendohet se pas ardhjes së Berishës në krye të PD do të ndryshonte qëndrimi.

Është një lojë e hapur, palët qëndrojnë koherent. Doktori i ka sfiduar që do jem i fuqishëm edhe pse jam non grata, do jem në krye të PD. Ndërkombëtarët mbajnë qëndrimin e tyre në lidhje me këtë.

Ndërkohë, analisti Andi Bushati, është shprehur se sipas tij opozita ka shpëtuar nga një kurth që synonte ta kthente në një opozitë kukull.

“Sinjale që ndërkombëtarët po izolojnë PD. Pyetja është: A shpëtoi me Berishën PD-ja nga izolimi. Po të kthejmë filmin shohim që pati një plan kryesisht të organizuar nga Yuri Kim për ta katandisur opozitën në një grup dordolecësh. Ta ndash partinë nga votuesit e vet. Të bësh një opozitë kukull që e përdor qeveria dhe nuk e voton masa. Nga ky izolim opozita shpëtoi. A do ketë një rrethim Berisha tani, kjo pritet të shihet”, tha ai.

 

Më të lexuarat