BREAKING NEWS

COVID-19/ 6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e fundit në Shqipëri, ja zonat "më të nxehta"

COVID-19/  6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e
x
BREAKING NEWS

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i përgjigjet Kurtit: Faleminderit

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i
x
BREAKING NEWS

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë për përjashtimin nga PD të Berishës dhe lëshon paralajmërimin e fortë: Këta të tre janë fatkeqësia më e madhe për çdo shqiptar!

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë
x
BREAKING NEWS

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të fillojmë përgatitjet për ...

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të
x
BREAKING NEWS

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen të gjitha takimet. Zbardhet njoftimi zyrtar

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen
x
BREAKING NEWS

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali Berishën: Ndodhet në vështirësi! Aq i fortë është ai, sa kur kishte përballë Ramiz Alinë...

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e fuqishëm për politikën shqiptare

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e
x
BREAKING NEWS

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan qeverinë “Rama 3”, ja kush abstenoi (EMRAT)

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan
x

Politike

“PD shumë shpejt në pushtet”, analisti i njohur zbulon kush e ka radhën pas Sali Berishës që të largohet nga politika

“PD shumë shpejt në pushtet”, analisti i njohur zbulon

Analisti Elvis Iljazaj e cilëson të drejtë vendimin e Lulzim Bashës për përjashtimin e Sali Berishës nga grupi parlamentar i PD-së.

Iljazaj theksoi se Basha ishte i detyruar të merrte atë vendim dhe se nuk mund ta shtronte pyetjen në parti nëse do jemi “pro apo kundër Amerikës”.

Sipas analistit, ata që kritikojnë Bashën janë të qejfmbeturit e tij. Iljazaj thotë për ABC se me këtë vendim PD fiton partneritetin me SHBA dhe shumë shpejt do të jetë  pushtet.

“Ata që e kritikojnë Lulzim Bashën e kritikojnë sepse janë të qejfmbetur. Në takim të enjten do jenë të gjithë të qejfmbeturit të Bashës. Dua ta theksoj edhe njëherë, nuk është çështje emrash, por politike. Është çështje e Shqipërisë. Basha mund ta ketë qeverisur partinë keq, dhe unë i kam bërë kritika, por ama ne po e gjykojmë për këtë vendim. Ata që kritikojnë sot e kanë justifikim për të treguar qejfmbetjet. Për mua jo vetëm që ishte e detyruar, por është i drejtë për të ardhmen e partisë.

Sot Edi Ramës i ka rënë politika. Nuk është komod fare. Çfarë fushate ka bërë, fokusi ishte Sali Berisha dhe Meta. I vjetri i politikës është Edi Rama. Radha e të larguarit është e tij. PD votat popullore i ka, tashmë ka edhe partneritetin e SHBA. Për mua shumë shpejt është në pushtet.

Me këtë vendim fiton 25% të elektoratit gri. Kishte shumë njerëz të mërzitur me Ramën, por nuk donin të sillnin në pushtet sërish Berishën. Nëse nuk do ta merrte këtë vendim do të izolohej kryetari dhe ish kryetari. Me këtë fitoi partneritetin e PD. Jam i bindur se Rama me 25 prill ka fituar fiktivisht dhe këtë ia ka lejuar edhe ambasada. Si ka mundësi që në 26 prill njohën direkt zgjedhjet. Nuk po them është i mirë apo i keq Berisha. Vendimi non grata është i tepruar, por ne e kemi këtë vendim,” deklaroi Iljazaj.