BREAKING NEWS

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë, një tjetër shtet evropian heq të gjitha kufizimet me Shqipërinë duke filluar nga nesër

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë,
x
BREAKING NEWS

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë
x
BREAKING NEWS

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të ashpra dhe jep ultimatumin e prerë: Çoni përpara Reformën në Drejtësi! Nëse s’tregoni guxim...

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të
x
BREAKING NEWS

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/ Pritet vendimi për zgjedhjet lokale të 2019, përfaqësuesja e qeverisë kërkon pezullimin e çështjes. Cili është verdikti i Gjykatës Kushtetuese?

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të shqyrtohet/ Mblidhet me urgjencë Gjykata Kushtetuese, a do të rrëzohen zgjedhjet lokale të 30 qershorit 2019 dhe a do të ketë zgjedhje të parakohshme?

Çfarë pritet të shqyrtohet/ Mblidhet me urgjencë Gjykata
x
BREAKING NEWS

Kur do arrestohen 'peshqit e mëdhenj'? SHBA paralajmëron ndryshimin e MADH në Shqipëri

Kur do arrestohen 'peshqit e mëdhenj'? SHBA paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Temperatura ekstreme të larta! I nxehti afrikan pushton Shqipërinë, Ministria e Shëndetësisë thirrje urgjente: Nëse ndiheni keq kërkoni ...

Temperatura ekstreme të larta! I nxehti afrikan pushton
x

Politike

“PD të bëjë zgjedhje, por nuk dilet brenda 48 orëve se edhe xhenazja do 40 ditë”, Dash Shehi me deklaratë të fortë për Lulzim Bashën: Këta të dy kanë dalë si shefa në parti!

“PD të bëjë zgjedhje, por nuk dilet brenda 48 orëve se

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi shprehet se zgjedhjet në korrik brenda PD-së nuk kanë vlerë, por duhet mbajtur zgjedhje brenda 6 muajsh me anë të një kongresi të madh.

“Unë parimisht jam për largimin e krerëve të partive, por duhet parë nëse kanë humbur apo kanë fituar. Unë jam i jashtëm në PD dhe i gjykojnë vetë punët e tyre. Për mua zgjedhje në Korrik nuk bëhen sepse nuk kanë vlerë politike.

Unë jam i idesë që këtu të bëhet një hapje e madhe ashtu sikurse vendet demokratike. Të shpallet një datë për kongresin e ri për 6 muaj dhe dalin pretendentët e rinj, por nuk dilet brenda 48 orëve se edhe xhanazja do 40 ditë.

Unë besoj se një proces i tillë i bën mirë një Partia Demokratike. Unë jam për qasjen e primareve në parti ashtu si në SHBA, se Basha dhe Rama kanë dalë si shefa në parti.”, u shpreh Shehi.