BREAKING NEWS

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga Milaim Zeka: Ja premtimi për Gjykatën e Hagës

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga
x
BREAKING NEWS

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për të plagosur

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të shokuar, na ka lënë pa fjalë

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të
x
BREAKING NEWS

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të reja për ngjarjen e rëndë në Gramsh

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit te Sheshi Skënderbej, policia del me thirrjen e rëndësishme për qytetarët

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit
x
BREAKING NEWS

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e rëndësishëm, zbardhen me shpejtësi detajet

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e viktimave, fqinji rrëfen situatën mes vëllezërve

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e
x
BREAKING NEWS

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi Ramën: Është një goditje e madhe

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi
x

Politike

PE i del kundër 'Ballkanit të Hapur', reagon deputeti i PD-së: Një nismë antieuropiane, e bazuar mbi reminishencat serbe për “Jugosllavinë e re”, ja çfarë po përpiqej të bënte Vuçiç

PE i del kundër 'Ballkanit të Hapur', reagon deputeti i

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka reaguar në lidhje me strategjinë e re të zgjerimit të miratuar nga Parlamenti Europian që i del kundër Ballkanit të Hapur.

Përmes një reagimi në Facebook, Shehu thekson se “Rezoluta e fundit e PE duhet të jetë e qartë këtë herë dhe për ata që deri dje nuk arrinin të kuptonin çfarë fshihej në të vërtetë nën atë emër joshës me protagonist Vuçiç e propagandues Ramën.”.

REAGIMI I SHEHUT

Parlamenti Europian hedh ne “knock out” “Ballkanin e hapur”!

“ Colpo di grazia” mund te quhet ndryshe!

Rezoluta e fundit e PE duhet te jete e qarte kete here dhe per ata qe deri dje nuk arrinin te kuptonin cfare fshihej ne te vertete nen ate emer joshes me protagonist Vucic e propagandues Ramen.

Ketu nuk e kam fjalen per ata, qe e krijuan apo benin sikur nuk e kuptonin.

Nuk eshte rastesi qe nje deklarate e tille realizohet pikerisht ne vigjilje te Samitit te Tiranes me 6 Dhjetor.

Pikerisht kur u realizuan nje sere aktivitetesh te rendesishme ne Berlin, Prage etj per t’i dhene “energji” te verteta Procesit te Berlinit.

Sepse sic prej vitesh po e theksojme “Ballkani i hapur” eshte nje nisme e bazuar mbi reminishencat serbe per “Jugosllavine e re”.

Nje zgjatim ne Rajonin tone te Traktatit EuroAsian te Moskes.

Eshte nje nisme anti europiane, percarese per Rajonin, sfumuese te pavaresise se Kosoves.

Konsoliduese e hegjemonise ekonomike e politike te Serbise ne Rajon.

Me drejtim Lindor…

Dhe e i gjithe ky angazhim europian vjen vetem shume pak kohe mbas atij “Samiti” te Beogradit.

Ku ne menyre absurde u investuan edhe dy ministra te jashtem te dy vendeve te rendesishem partnere!

Sidoqofte me “mire vone se kurre”, edhe per ata qe tashme duhet me se fundi te kuptojne ku “rrihte cekani” i Vucicit.

Më të lexuarat