BREAKING NEWS

Departamenti Amerikan i Shtetit jep lajmin E PAPRITUR për kryeministrin Rama

Departamenti Amerikan i Shtetit jep lajmin E PAPRITUR për kryeministrin
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ‘thuret’ në selinë blu?/ I qëndroi deklaratës për një rikthim të tij të mundshëm në krye të PD-së, Sali Berisha bën lëvizjen urgjente

Çfarë po ‘thuret’ në selinë blu?/ I
x
BREAKING NEWS

Plas keq në PD/ Agron Shehaj reagon me urgjencë dhe denoncon shkeljet e rënda që po ndodhin në zgjedhjet për kryetarin e ri: Po fusin...

Plas keq në PD/ Agron Shehaj reagon me urgjencë dhe denoncon shkeljet
x
BREAKING NEWS

“Do shkojë si me Olldashin”/ Artan Hoxha paralajmëron çfarë do të ndodhë sot në zgjedhjet e PD-së, ka një mesazh të ‘koduar’ edhe për Berishën: Rama e...

“Do shkojë si me Olldashin”/ Artan Hoxha paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë zjarri, plagoset një i ri, policia zbardh ngjarjen e rëndë

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë
x
BREAKING NEWS

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për katharsis

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për
x
BREAKING NEWS

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e rëndësishëm, zbulon vendimin më të ri të qeverisë së tij: Do e nisim në vjeshtë!

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e
x
BREAKING NEWS

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS, lë edhe mandatin e deputetit: Deklaroj fundin e...

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS,
x

Politike

Pedagogia e njohur jep lajmin "e keq" për kryeministrin Rama: Ja çfarë e pret

Pedagogia e njohur jep lajmin "e keq" për kryeministrin Rama: Ja

Pedagogia e njohur dhe drejtuesja e Institutit për Demokraci, Media dhe Kulturë (IDMC), Jonila Godole thotë se Partia Socialiste do të përballet me vështirësi në qeverisjen e vendit.

Godole shprehet se kjo vështirësi lind edhe për fatin se  nuk dihet se si do të performojë opozita, aksionet politike të së cilës mund t’i krijojnë pengesa shtesë qeverisë Rama.

“Mund të jenë të kënaqur, por besoj se pasi pas pushimeve dhe pasi të formohet qeveria dikur do kthehet rutina dhe kjo do zbehet. Unë mendoj se do jetë mandat i vështirë. Është mandat i tretë. Nuk e di se si do të performojë këtu opozita, sepse nuk është shumë e qartë”, tha ajo për Euro Neës Albania.

Më të lexuarat