BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa rrëfen të pathënat: Ja si Ramiz Alia në fshehtësi të plotë e me dredhi, i orientuar, i udhëzuar, dhe i detyruar prej agjenturave të huaja organizoi lëvizjen e Dhjetorit ’90, nga infiltrimi i spiunëve të ish-Sigurimit të Shtetit, te pazar...

Muharrem Xhafa rrëfen të pathënat: Ja si Ramiz Alia në
x
BREAKING NEWS

Ja sekretet e errëta që fsheh “Foltorja”, Evi Kokalari u plas skandalet Shkëlzenit, Ilir Metës, Albana Vokshit, Flamur Nokës, Edi Palokës dhe Abi Malltezit: Si më kanë kërcënuar njerëzit e Sali Berishës, ju tregoj të gjitha pazaret e tyre të pista...

Ja sekretet e errëta që fsheh “Foltorja”, Evi Kokalari u
x
BREAKING NEWS

Britania “mesazh” SPAK-ut për Sali Berishën, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve dhe paralajmëron një tjetër listë me “non-grata”, Londra e përkushtuar të çmontojë lidhjet mes krimit, korrupsionit dhe politikës...

Britania “mesazh” SPAK-ut për Sali Berishën, ambasadori
x
BREAKING NEWS

SPAK i ka futur nën hetim, zbardhet pasuria e Damian Gjiknurit dhe Olta Xhaçkës, nga apartamentet, garazhet, te llogaritë bankare, ja dokumentet

SPAK i ka futur nën hetim, zbardhet pasuria e Damian Gjiknurit dhe Olta
x
BREAKING NEWS

Ja pse Edi Rama sulmoi amerikanët dhe SPAK në Kongres, zbardhet lista me deputetë, ish-deputetë, ministra, ish-ministra dhe kryebashkiakë që presin radhën për në qelinë e burgut

Ja pse Edi Rama sulmoi amerikanët dhe SPAK në Kongres, zbardhet lista
x
BREAKING NEWS

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz Pashko, te Sabri Godo dhe Remzi Lani, Ilir Demalia nxjerr listën “bombë” të personazheve “VIP” që ishin pjesë e ish-Sigurimit të Shtetit dhe Partisë së Punës, ja pseudonimet...

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz
x
BREAKING NEWS

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi kërcënon Edi Ramën dhe pritet të bëjë publike më 14 dhjetor 2023 dosjen e vëllait të kryeministrit

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi
x
BREAKING NEWS

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh Kongresin e PS dhe nis sulm frontal kundër SHBA dhe SPAK, në panik nga republika e prokurorëve

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh
x

Politike

Përçahet delegacioni shqiptar në sesionin e 77 të punimeve të OKB, Rama takohet me Vuçiç dhe “injoron” presidenten Vjosa Osmani

Përçahet delegacioni shqiptar në sesionin e 77 të punimeve

Kur të gjithë mendonin se delegacioni i Shqipërisë dhe Kosovës do ishin bashkë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës gjatë samitit të 77 të OKB në New York, nuk ka ndodhur aspak kështu, pasi të dyja palët kanë qenë të përçarë. Kryeministri Edi Rama është shfaqur indiferent ndaj delegacionit kosovar të kryesuar nga presidentja Vjosa Osmani, duke vijuar axhendën e tij dhe injoruar atë. Rama ka gjetur kohë dhe është takuar me presidentin serb, Aleksandër Vuçiç, por jo me zonjën Osmani. Ka qenë vetë Vuçiç, ai i cili ka publikuar foton në rrjetet sociale krah mikut të tij, Edi Ramës, teksa nuk ka lënë pa përmendur “Ballkanin e Hapur”, duke thënë se kjo nismë është e ardhmja e rajonit. Ndërkohë presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pasur një axhendë më të ngjeshur, pasi është takuar me shumë personalitet të larta botërore. Nga ana tjetër, gazetari Robert Papa foli mbi vizitën e Ramës në OKB. Papa theksoi në një studio televizive se takimet në OKB janë të nivelit të qokave duke theksuar se bisedat serioze me partnerët bëhen në Uashington. Papa tha se dalja e kryeministrit shqiptar në emisionin e Grenell, mund të jetë dhuratë e Vuçiçit, ose të jetë siguruar nga vetë kontaktet që Rama mund të ketë ruajtur me “të besuarin” e Trump, i cili nuk përfaqëson konservatorët e djathtë. “Takimet që bëhen në OKB janë të nivelit të qokave, mundohesh të kapësh kë të kapësh. Ata partnerë e dinë që Rama pranoi dhjetëra iranianë të opozitës vetëm për një ftesë në Shtëpinë e Bardhë. Ndryshimi midis Berishës dhe Ramës, është që Berisha pritej nga 500 ose 1 mijë shqiptarë me ovacion ose respekte. Shumë liderë e shohin vizitën në OKB, thjesht si vizitë për të parë Nju-Jorkun dhe shkaktojnë trafik. Media e djathtë ka theksuar që OKB-ja ka ngelur në nivel propagande. Bisedat serioze me partnerë duhet të bëhen në Uashington. Takimet në OKB janë 5-10 minuta. Rama tregoi afrim me Vuçiçin. Në vend të dilte në krah të Presidentes së Kosovës, u shfaq me Vuçiçin! Nuk e di si mund të informosh partnerët mbi sulmin iranian kur shfaqet kaq miqësor me një kundërshtar të Perëndimit, dhe aleat të Putinit”, deklaroi Papa.

Më të lexuarat