Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Përçarje mes strukturave të PS-së në Shkodër? Senida Mesi zbulon çfarë pritet të vendoset: Jam e lumtur për... (E plotë)

Postuar: 08/11/2019 - 17:26

Deputetja e Partisë Socialiste, Senida Mesi në studion e lajmeve të Fax Neës, ka folur për shqetësimet e strukturave në Shkodër, emërimet e drejtuesve të rinj në këtë qark,

Mesi tha e zgjedhja e strukturave drejtuese po bëhet paralelisht me bashkitë e tjera të vendit, ndërsa theksoi se kryetar i degës do të zgjidhet një femër.

“Për drejtorët e rinj në Shkodër kemi nxjerr kandidaturat përkatëse dhe do të emërohen sipas procedurave. Institucionet nuk duhet të drejtohen nga persona të emëruar dhe komanduar të momentit sepse shërbimi ndaj qytetarëve nuk duhet të mungojë. Duhet të shihet përputhshmëria e individit me detyrat përkatëse, përfshirë arsimimin, kualifikimet etj. Jemi në harmoni të plotë edhe me deputetin Harusha për përzgjedhjen e kandidaturave.

Unë jam e lumtur për procesin që po riorganizojmë në Shkodër. Në asnjë moment nuk është shkelur statuti i partisë. Personalisht kam marrë përsipër procesin e riorganizimit të qytetit, ndërsa ish-komunat janë në ndjekje nga Harusha. Jam e lumtur sepse besoj se deri në fund të javës do të përfundojnë zgjedhjet në organizata për të vazhduar më tutje me kandidaturat për delegatë të kongresit. Kemi pasur ritmin e gjithë bashkive të tjera, deri në fund të vitit të kemi të përcaktuara edhe kandidaturat për një kryetar partie në Shkodër që besoj se do të jetë femër.

Ata që kanë deklaruar se është shkelur statuti, duhet të citojnë nenet ku është shkelur për ta diskutuar së bashku se çfarë është bërë dhe si mund të zgjidhet. Votimet në organizata po bëhen në bazë të statutit. Është realizuar pikë për pikë dhe jam e lumtur për organizimin e përshpejtuar të procesit dhe besoj se edhe në Shkodër do të kemi një histori suksesi”, tha Mesi.

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/11/2019 - 14:29

Të shumta kanë qenë reagimet ditën e sotme pas betimit të anëtares së Gjykatës Kushtetuese, Arta Vorpsi tek një notere. Valës së këtyre reagimeve i është bashkua edhe ish-deputeti i OD, Luçiano Boçi.

Postuar: 14/11/2019 - 13:48

Denar Biba, nënkryetari i KQZ, pak minuta më parë shprehu qëndrimin e tij, për betimin e Arta Vor

Postuar: 14/11/2019 - 13:45

Në mbledhjen e kreut të Partisë Demokratike me biznesmenët e Sarandës, duket se ka pasur edhe për

Postuar: 14/11/2019 - 13:21

Thellohet kaosi me emërimet në Gjykatën kushtetuese, e kthyer në një mollë sherri, mes Presidenti

Postuar: 14/11/2019 - 13:19

Ish deputeti i LSI, Luan Rama ka reaguar në Facebook pas betimit të Arta Vorpsit tek noterja.Rama

Postuar: 14/11/2019 - 13:11

PD  ka shpërndarë një deklaratë për mediat ku njofton se Gjykata ka shfuqizuar të tjera gjob