BREAKING NEWS

Mbi 4 mijë testime! Zbardhen të dhënat, sa raste të reja me COVID u regjistruan në 24 orët e fundit në Shqipëri, zbulohen zonat më 'të nxehta'

Mbi 4 mijë testime! Zbardhen të dhënat, sa raste të reja me
x

Politike

Përdorimi i të dhënave nga e-Albania, paralajmëron kreu i SPAK: Së shpejti do të keni...

Përdorimi i të dhënave nga e-Albania, paralajmëron kreu i

Drejtuesi i SPAK, Arben Kraja i është përgjigjur gazetares  Anila Hoxha në lidhje me përdorimin e të dhënave personale të qytetarëve nga e-albania në funksion të zgjedhjeve të 25 Prillit.
Kraja ka theksuar se kanë nisur verifikimet për database dhe së shpejti do të ketë përgjigje për këtë çështje.

Anila Hoxha: Zoti Kraja, a keni nisur verifikime për database dhe të dhënat personale të qytetarëve shqiptarë?

Arben Kraja: Po kemi nisur. Po kryhen verifikime dhe patjetër do keni keni përgjigje.