BREAKING NEWS

Nis operacioni për nxjerrjen e fëmijëve shqiptarë nga ferri i kampeve të Sirisë, Kryeministri Rama jep njoftimin e rëndësishëm, tregon çfarë pritet në fazën e dytë

Nis operacioni për nxjerrjen e fëmijëve shqiptarë nga ferri
x

Politike

“Përfaqësuesi i PS bojkotoi mbledhjen”/ Bylykbashi del me deklaratë të fortë, tregon ç’po planifikon mazhoranca: Gara ka filluar! Ja çfarë kërkuam

“Përfaqësuesi i PS bojkotoi mbledhjen”/ Bylykbashi del me

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi deklaroi sot se PS refuzoi që ti drejtohet për opinion OSBE-ODIHR, për të marrë opinion për çështjet që palët ndahen me njëra-tjetrën.

Bylykbashi tha se përfaqësuesi i PS bojkotoi mbledhjen e Këshillit Politik, edhe pse opozita sipas tij kishte gjithë vullnetin për të diskutuar.

Demokrati tha sot se opozita kërkon ruajtjen e Koalicioneve sicc janë sot, ndërkohë që sipas tij PS kërkon të ndryshojë rregullat e lojës në një kohë kur procesi zgjedhor ka filluar.

“Ne kërkojmë ruajtjen e koalicionit siç janë sot dhe PS kërkon që të ndryshojë rregullat kur loja ka filluar. Këtë shkresë e kemi shkruar me bashkëpunimin e ndërkombëtarëve.

Opozita i kë qëndruar marrëveshjes së 14 janarit, kemi kërkuar konsensusit dhe ai u gjet në 30 qershor mbi bazën e marrëveshjes së 5 qershorit.  Sot PS sërish refuzoi që ti drejtohemi OSBE dhe Gjiknuri bojkotoi këshillin edhe pse ishin të gatshëm të vazhdonim punën.  Presim që PS të reflektojë”, tha Bylykbashi

Më të lexuarat