Lajme të tjera
BREAKING NEWS

“Funksionimi i Gjykatës Kushtetuese kusht kryesor për...”/ Ambasadori takim të rëndësishëm me kryetaren e KED-së. Ambasada gjermane zbardh bisedën dhe çfarë u vendos

“Funksionimi i Gjykatës Kushtetuese kusht kryesor për...”/
x

Politike

Përfundon mbledhja online e Këshillit të Sigurisë Kombëtare, mësohet çfarë ka kërkuar Basha

Përfundon mbledhja online e Këshillit të Sigurisë

Mesditën e kësaj të mërkure u mblodh Këshilli i Sigurisë Kombëtare dedikuar tërësisht situatës me Covid 19. Burime nga Presidenca kanë bërë të ditur se në mbledhjen e sotme të Keshillit të Sigurisë Kombëtare kryetari i PD Lulzim Basha ka theksuar:

Marrjen e masave për të shmangur panikun tek një pjesë e qytetareve. Qytetareve u duhet dhënë garanci qe ushqimi për ta është i garantuar. Pa këtë  garanci nuk mund t’u kërkosh qytetarëve tq rrinë të mbyllur në shtëpitë e tyre.

Qytetaret kane nevoje për garanci se do t’u jepet shërbimi i duhur shëndetesor pavarësisht se ku jetojnë.

Biznesit i duhen dhënë garanci se do te behet gjithcka për ta mbështetur me vendime konkrete. Plani i padetajuar vetëm se shton konfunzionin dhe nuk qartëson as punedhenesit, as punemarresit.

Duhet një plan masash per fermeret. Duhet bere gjithçka qe te garantohet puna ne bujqesi dhe kujdesi ndaj blegtorise.

Më të lexuarat