Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Përfundon takimi i Bashës me aleatët, Shehi zbulon vendimin e opozitës: Fatkeqësisht, ka ardhur koha për...

Postuar: 15/05/2019 - 12:08

Përfundon takimi i kreut të PD Lulzim Basha me aleatët në selinë blu.

Pas mbledhjes, ka dolur Dashamir Shehi i LZHK ka zbuluar dhe se çfarë do ndodhë në vazhdim.

Shehi tha se për fat të keq, aksioni opozitar do spostohet në rrugë.

’36 bashki janë pa kandidatë. Kanë rënë moralisht zgjedhjet, do sajojnë kandidatë këto ditë. Që sot po ju lajmërojmë që ka filluar manipulimi zgjedhor. Edhe sikur t’i mbushin plot letrat e veta ne s’do lejojmë zgjedhje më 30 qershor, do ketë 360 gradë aksion.

Kështu që këtu moral më për zgjedhje s’ka, aksioni fatkeqësisht do spostohet në rrugë.

Aksi kryesor është protesta e rrugës, këto do vazhdojnë deri kur të mbërrihet një zgjidhje finale që këtu të bëhen zgjedhje si në gjithë botën. Ky është mesazhi kryesor, këtë diskutuam sot.

Për protestën e radhës ka shumë alternativa, ne do i analizojmë. Se ne nuk bëjmë protestë për protestë, ne po bëjmë protestë se po shkelen rregullat e lojës’, u shpreh Shehi para kamerave.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/05/2019 - 23:59

Kryeministri Edi Rama e quan një lajm fantastik zbulimin e burimeve të reja të naftës në Shqipëri, pas testeve të para të kryera nga kompania SHELL.

Postuar: 24/05/2019 - 23:57

 Një ditë para protestës së opozitës së bashkuar, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi bën thir

Postuar: 24/05/2019 - 23:49

 Kryeprokurorja e Përkohshme, Arta Marku ka nxjerrë një udhëzim, ku i ngarkon Prokurores së

Postuar: 24/05/2019 - 23:23

Astrit Patozi, koordinator i Bindjes Demokratike gjatë emisionit “Zonë e Lirë” edhe p

Postuar: 24/05/2019 - 23:05

Opozita e re e kryesuar nga Rudina Hajdari i ka bërë një kërkesë Kuvendit për të ulur në tryezë t

Postuar: 24/05/2019 - 22:56

I pyetur në “Zonë e Lirë” nëse do të donte të bëhej kryeministër,  Astrit Patozi

Postuar: 24/05/2019 - 22:38

Gazetari Arian Çani nuk i ka kursyer kritikat Astrit Patozi lidhur me vendimin për të krijuar par