BREAKING NEWS

Njoftim i rëndësishëm nga Policia/ Si dhe në cilat shtete mund të lëvizin shqiptarët (DETAJET)

Njoftim i rëndësishëm nga Policia/ Si dhe në cilat shtete
x

Politike

Përfundon takimi i Këshillit Politik, Gjiknuri zbulon se çfarë do të ndodhë së shpejti

Përfundon takimi i Këshillit Politik, Gjiknuri zbulon se

Ka përfunduar pas 60 minutash mbledhja e Këshillit Politik, që u zhvillua sot në ambientet e Pallatit të Kongreseve.

Në fokus të mbledhjes së sotme ishte plotësimi i kuadrit të plotë ligjor me ndryshimet ligjore për t’u votuar më pas në Kuvend.

I vetmi që foli për mediat ishte deputeti i PS, Damian Gjiknuri, i cili tha se brenda javës së ardhshme do jetë gati kuadri ligjor. 

“U ngarkuam disa detyra ekspertëve dhe shumë shpejt do të plotësohet dhe kuadri ligjor. Brenda javës së ardhme do jetë gati paketa ligjore dhe do kalojë në Kuvend. Thjesht u caktuam punën ekspertëve”, u shpreh Gjiknuri.