BREAKING NEWS

Primaret në PD/ Mbyllet numërimi në degën 5 të Tiranës, kush fiton nga 7 kandidatët

Primaret në PD/ Mbyllet numërimi në degën 5 të
x
BREAKING NEWS

Kokalari nuk përmbahet ndaj deputetit të PD-s: Është besnik, por i duhet hequr pak pushteti

Kokalari nuk përmbahet ndaj deputetit të PD-s: Është besnik,
x
BREAKING NEWS

“Shifrat tuaja në mospërputhje me të PD-së”, gazetari ‘zë ngushtë’ Alimehmetin

“Shifrat tuaja në mospërputhje me të PD-së”,
x
BREAKING NEWS

Primaret/ Mori vetëm 32 vota, Sazan Guri shpërthen në akuza: Më vodhën dhe mua

Primaret/ Mori vetëm 32 vota, Sazan Guri shpërthen në akuza:
x
BREAKING NEWS

A ka patur zgjedhës socialistë? Habit me përgjigjen Sali Berisha

A ka patur zgjedhës socialistë? Habit me përgjigjen Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

Samiti i BE-së në Tiranë, Vuçiç ndryshon mendje? Ja kur pritet ta marrë vendimin presidenti serb

Samiti i BE-së në Tiranë, Vuçiç ndryshon mendje? Ja
x
BREAKING NEWS

“Në listat e PD kishte socialistë”/ Plas debati në studio mes kandidatit në Kamës dhe Flamur Nokës

“Në listat e PD kishte socialistë”/ Plas debati në
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Primaret në PD, përfundon numërimi për Bashkinë e Durrësit, ja kush e fitoi

EMRI/ Primaret në PD, përfundon numërimi për Bashkinë e
x

Politike

Përfundon takimi me Begajn, reagon menjëherë Fatmir Mediu dhe zbardh çfarë u vendos: Kjo është data që propozuam për zgjedhjet lokale

Përfundon takimi me Begajn, reagon menjëherë Fatmir Mediu dhe

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, foli pas takimit të krerëve të partive politike me  presidentin Bajram Begaj pak më parë më Presidencë.

Mediu tha se partitë e opozitës si aleancë i propozuan kreut të shtetit datën 14 maj për zgjedhjet lokale. Ai u shpreh se kjo datë ishte vullneti i përbashkët i partive të opozitës për disa arsye.

“Propozuam datën 14 maj për zgjedhjet lokale. Menduam se data 14 që është data fundore, është datë më e mirë, duke pasur parasysh që reformat territoriale dhe zgjedhore që kërkojnë kohë për implementimin e tyre”, tha Mediu para kamerave.