BREAKING NEWS

‘Koha nuk pret’, Jozefina Topalli prezanton “Lëvizjen për Ndryshim”: Ka vetëm dy mundësi në jetë!

‘Koha nuk pret’, Jozefina Topalli prezanton “Lëvizjen
x

Politike

Përfundon votimi i PD në Dibër, Mat e Buqizë, ja kush janë kandidatë e përzgjedhur për deputetë (EMRAT)

Përfundon votimi i PD në Dibër, Mat e Buqizë, ja kush

Anëtarësia e PD në Dibër, Bulqizë e Mat ka përzgjedhur kandidatët e preferuar që kalojnë në fazën tjetër të procesit.

Mësohet  se në Dibër ka 7 kandidatë, teksa janë skualifikuar  Agron Qoku dhe Bajram Balliu. Në Bulqizë votoi 50% e anëtarësisë, teksa edhe në Mat ka 7 kandidatë pasi pjesëmarrja ishte 60%.

KANDIDATËT E DIBRËS

1.XHEMAL GJUNKSHI
2. LUAN HAKA
3.ILIR HYSA
4.JETON KALOSHI
5.MIRELA MAZARI
6.NEHAT COLLAKU
7. ALBERT KOJKU

 

KANDIDATËT E BULQIZES
1.BARDHYL RAMA

2.DURIM BALLA
3. EDMOND ISAKU
4.FLLANXA LOSHA
5.MUIS LLANI
6.PETRIT DODA


KANDIDATËT E MATIT

KRESHNIK COLLAKU
DHURATA CUPI
BASIR CUPA
NEZIR RIZVANI
DENIS VATA
LINDITA DODA
DEA KAZIU

Më të lexuarat