BREAKING NEWS

"Nuk do të kopjojmë si Greqia”/ 'Tërmet' në media deklarata e fortë e Edi Ramë mëngjesin e sotëm, mediat e Athinës me zjarr ndaj kryeministrit para takimit me Mistotakis

"Nuk do të kopjojmë si Greqia”/ 'Tërmet'
x
BREAKING NEWS

Zbardhen zhvillimet e fundit/ Kush është lideri i njohur europian që ende s'ka mbërritur në samitin BE-Ballkani Perëndimor

Zbardhen zhvillimet e fundit/ Kush është lideri i njohur europian
x
BREAKING NEWS

VIDEO/ Samiti i BE-së në Tiranë, ja çfarë po ndodh nga ajri në zonën ku po qëndrojnë liderat europian, Vjosa Osmani ndërpret fjalimin

VIDEO/ Samiti i BE-së në Tiranë, ja çfarë po ndodh
x
BREAKING NEWS

Tirana blindohet për Samitin/ Ç'po ndodh? Rreth 1000 simpatizantë të PD nisen nga Vlora dhe 1600 nga Elbasani që kanë zbarkuar në Tiranë gati për protestë

Tirana blindohet për Samitin/ Ç'po ndodh? Rreth 1000
x
BREAKING NEWS

"Moment i rëndësishëm!"/ Presidenti i KiE-së mesazh të fuqishëm në Tiranë: Hera e parë që...

"Moment i rëndësishëm!"/ Presidenti i KiE-së
x
BREAKING NEWS

Berisha apo Alibeaj në krye të PD-së? Gjykata e Apelit jep NJOFTIMIN e rëndësishëm

Berisha apo Alibeaj në krye të PD-së? Gjykata e Apelit jep
x
BREAKING NEWS

KUJDES, del njoftimi i rëndësishëm! Rrugët e bllokuara në Tiranë, në këto akse rrugore nuk mund të kaloni sot as në këmbë. Ja ku nis 'vija e kuqe'

KUJDES, del njoftimi i rëndësishëm! Rrugët e bllokuara
x
BREAKING NEWS

Udhëtimi nga Tirana në Himarë/ Ndodh incidenti me kryeministrin grek, mediat zbardhin detajet

Udhëtimi nga Tirana në Himarë/ Ndodh incidenti me kryeministrin
x

Politike

Përfundon zyrtarisht votimi në 6 bashkitë e vendit, kjo është bashkia me pjesëmarrjen më të madhe të votuesve

Përfundon zyrtarisht votimi në 6 bashkitë e vendit, kjo

Procesi i votimit është mbyllur në gjashtë bashki të vendit. Raportimet bëjnë me dije se procesi në bashkinë e Peshkopisë ka nisur fillimisht me disa problematika për shkak të kushteve të vështira atmosferike. Gjithashtu gjatë paradites në disa qendra votimi ka pasur edhe ndërprerje të energjisë elektrike.

Në Dibër është shënuar në këto zgjedhje edhe pjesëmarrja më e lartë, krahasuar me bashkitë e tjera të vendit.

Për të marrë drejtimin e Dibrës, garojnë Rrahim Spahiu nga PS, Luan Haka nga PD dhe Premtim Kryemadhi nga koalicioni “Shtëpia e Lirisë”.

Procesi i votimit u mbyll në orën 19:00 në të gjashtë bashkitë e vendit. Pritet që në orën 20:00 të dalë rezultati në Vorë, pasi aplikohet procesi i numërimit elektronik. 

 

Më të lexuarat