BREAKING NEWS

Bilanci ditor/ Ministria e Shëndetësisë zbulon sa raste të reja me COVID-19 u identifikuan në vendin tonë në 24 orët e fundit (Harta e shpërndarjes)

Bilanci ditor/ Ministria e Shëndetësisë zbulon sa raste të
x

Politike

Përgënjeshtroi lajmin e shkarkimit, Korab Lita publikon dokumentin që nxjerr blof Rudina Hajdarin

Përgënjeshtroi lajmin e shkarkimit, Korab Lita publikon dokumentin

Pasi deklaruan ndryshimin e kryetarit të grupit dhe reagimit të Rudina Hajdarit për të kundërtën, bëhet publike dhe shkresa zyrtare që deputetët demokratë i kanë drejtuar kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi.

Detyra e kryetari të Grupit i është caktuar deputetit Korab Lita. Këtë vendim e kanë marrë sot 7 anëtarët e këtij grupi parlamentar.

Kërkesa për ndryshimet në grup, është bërë edhe zyrtarisht, duke ia dërguar vendimin kreut të Parlamentit, Gramoz Ruçi, ndërsa Lita ka ndarë në Facebook, edhe dokumenti me firmat e kolegëve deputetë.

Lita shkruan:

“Nje falenderim te veçante per koleget e mi te cilet verdiktin e tyre ne lidhje me kryesimin e Grupit e dhane jo vetem me vote por edhe me firmë.”