Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Përgjigja negative e Holandës? Ish- ambasadori zbulon arsyen pse 'PO-ja' varet vetëm nga presidenti i Francës

Postuar: 09/10/2019 - 17:09

 Ish-ambasadori Ylljet Aliçka, i ftuar në studion e lajmeve në  Ora News tha se vendimi që do të marrë Franca do të ndikojë edhe tek Holanda për hapjen ose jo të negociatave me Shqipërinë.

"Vendimi i Francës do ketë shumë ndikim tek Holanda. Në Francë vendimi është në dorën e presidentit. Franca mund të marrë një vendim nga dita në ditë që mund të jetë negativ ose pozitiv. Nuk e besoj që Holanda do rrijë e vetëm nëse Franca do të jepte një vendim pozitiv. Do ishte e vështirë për Holandën të rrinte e vetmuar dhe ti rezistonte vendimit të 27 vendeve pro. Por do të thosha që vendimtar është vendimi i Francës."- tha Ylljet Aliçka.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/12/2019 - 17:06

Pas lajmit se dosja e kreut të Partisë Demokratike për lobimin rus, ka shkuar në Gjykatë, ka reaguar aleati i tij, Dashamir Shehi.

Postuar: 12/12/2019 - 16:53

Ish deputeti i PD-së Luçiano Boçi shprehet se pas paketës antishpifje, Rama po synon të krijojë p

Postuar: 12/12/2019 - 16:48

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, në fjalën e tij për projektli

Postuar: 12/12/2019 - 16:37

Kryeministri Edi Rama ka qenë pasditen e sotme në në Farkë, për të inspektuar nga afër shtëpinë e

Postuar: 12/12/2019 - 16:29

Në një deklaratë për mediat, kreu i KED ka konfirmuar punën e tij si drejtues i këtij institucion

Postuar: 12/12/2019 - 16:12

Presidenti Ilir Meta ka publikuar sërish videon për Ardian Dvorani duke e bërë si përgjegjës krye

Postuar: 12/12/2019 - 16:09

Kreu i KED i Ardian Dvorani ka dalë me një deklaratë për mediat duke sqaruar vendimin e tij për t