BREAKING NEWS

Aromë trazirash në prag të 25 prillit, Berisha kërcënon me revolta nëse humbet zgjedhjet, Meta sfidon SHBA dhe paralajmëron rrëzimin e reformës në drejtësi

Aromë trazirash në prag të 25 prillit, Berisha kërcënon
x

Politike

“Përgjigje kryeministri kjo!”, Rama nuk ia përton komentuesit: Mos rri shumë në kafene se të bëhet truri si filxhan...

“Përgjigje kryeministri kjo!”, Rama nuk ia përton

Kryeministri Edi Rama herë pas here aktivitete nga puna e tij e përditshme. Mirëpo siç dihet çdo postim i tij ka shumë reagime dhe nuk janë të pakta rastet kur Rama i kthen edhe vetë përgjigje komentuesve, e madje edhe duke replikuar me ta.

Kjo ka ndodhur edhe në postimin kryeministrit Edi Rama, ku tregoi se ishte në Fier, ku pa nga afër kantierin e punimeve për ndërtimin e spitalit nga qeveria turke.

Një qytetar i shkroi se nuk kanë nevojë vetëm për godina të reja, por edhe shërbim, ndërsa kryeministri iu përgjigj i thënë se në rast se vëren parregullsi, ta denoncojë.

Ndërkohë, një tjetër i thotë se pronarët e tokave nuk janë dëmshpërblyer sipas ligjit, e madje se janë shpronësuar me dhunë dhe me dëmshpërblim të pakët.

Ndërsa Rama i përgjigjet: “Mos rri shumë në kafene se çfarë nuk dëgjon dhe të bëhet truri si filxhan kafeje”.

“Përgjigje kryeministri kjo!”, Rama nuk ia përton“Përgjigje kryeministri kjo!”, Rama nuk ia përton

Më të lexuarat