Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Përgjigjja e ashpër e Sandër Lleshajt për Berishën, reagon menjëherë LSI

Postuar: 20/03/2019 - 11:07

Ish-deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari ka akuzuar sot ministrin e brendshëm, Sandër Lleshaj se po hesht për dy vrasjet e ndodhura së fundmi në kryeqytet.
 
Përmes një postimi në Facebook, Braimllari shprehet se Lleshaj reagon kundër studentëve  dhe qytetarë që protestojnë, por nuk gjen kohë të flasë për dy vrasje mafioze të ndodhura së fundmi në Tiranë.
 
Postimi i plotë i Endrit Braimllari
 
Sander Lleshi reagon kunder studenteve, kunder qytetareve qe protestojne tek Unaza e Re, hedh gaz helmues ne kundershtim me ligjin ne protestat qytetare por nuk gjene kohen te reagoje per dy vrasje mafioze ne mes te Tiranes.
 
Ky eshte morali i nje qeverie te degraduar dhe te marre peng. Qytetarin e dobet dhe te varfer e arreston, e mbyt ne gaz helmues, i prish shtepine ne kundershtim me ligjin per te fituar miliona euro Edi Rama, ndersa oligarkun, kriminelin nuk guxon as ti permendi emrin.
 
Nuk kishim dyshim qe Keshilltari i Sigurise se Kryeministrit, Sander Lleshi ne kohen me te erret te vendit ku dominonte kanabisi, trafiku nderkombetar i drogerave te forta, sot Minister i Brendshem, te ishte ndryshe. Sander Lleshi eshte thjeshte bashkepuntor i qeverise se krimit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/06/2019 - 10:28

Analisti Ilir Demalia ironizon protestuesit e Astirit të cilët dy ditë më parë ndeshën me ish-kryeministrin Fatos Nano dhe bashkëshorten e tij Xhoanën.

Postuar: 17/06/2019 - 10:14

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi i ka dërguar një kërkesë zyrtare Policisë së këti

Postuar: 17/06/2019 - 09:58

Nga Kryesia e Kuvendit doli në një konferencë urgjente kryetar i Grupit Parlamentar të PS, Taulan

Postuar: 17/06/2019 - 09:43

Deputeti Lefter Maliqi ka lajmëruar se ndryshe nga sa është parashikuar, Prokurorja e Përgjithshm

Postuar: 17/06/2019 - 09:43

Kryetari i grupit parlamentar, Taulant Balla ka dorëzuar në Kuvend 55 firmat për shkarkimin e pre

Postuar: 17/06/2019 - 09:31

Deputeti Ralf Gjoni i ftuar në A2 CNN,  deklaroi se fjala e presidentit ku thotë se ka rrezi

Postuar: 17/06/2019 - 09:31

Mëngjesin e kësaj të hëne rreth orës 9:30, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është thi