BREAKING NEWS

Fatos Klosi dhe Petro Koçi: DASH goditje nën brez armiqve të reformës në drejtësi, Meta-Berisha dyshja më e shqetësuar

Fatos Klosi dhe Petro Koçi: DASH goditje nën brez armiqve të
x

Politike

Përgjimet e ‘Ndragheta-s’, Rudina Hajdari tregon çfarë po ndodh në vend dhe ngre alarmin: Po i japin Shqipërisë një dallgë!

Përgjimet e ‘Ndragheta-s’, Rudina Hajdari tregon

Deputetja Rudina Hajdari ka reaguar lidhur me çështjen e përgjimeve ‘Ndragheta’ aty ku janë përmendur disa emra të njohur të politikës në vend. Hajdari në fjalën e saj nga Këshilli Kombëtar i integrimit Europian shprehet se kemi të bëjmë me një aferë shumë të rrezikshme.

‘Kemi të bëjmë me një aferë për një nga mafiat më të rrezikshme ku flitet për shumë persona që janë të implikuar në rrushfetet që janë marrë në këtë vend. Dalja ne pah e këtyre përgjimeve tregon që ne jemi shumë pas. Kjo tregon se ne nuk jemi në rrugën e duhur dhe nuk ka justifikime nga vendet anëtare që janë skeptike për të na e bllokuar procesin e integrimit  Të gjitha këto afera i japin Shqipërisë një dallgë, krimi i organizuar është i mbushur, dhe po zgjerohet. Unë vij nga një vend problematik si Elbasani, aty ku njerëzit presin me padurim që kjo cështje të merret përsipër dhe të ketë vullnet që do merret seriozisht dhe kushdo që është i implikuar të marrë ndëshkimin e duhur. Vetëm kështu ne do të bëjmë hapa përpara. ‘

Më të lexuarat