BREAKING NEWS

'Luftë' për PD-në/ Lulzim Basha i përgjigjet 'dhëmbë për dhëmbë' Sali Berishës pas akuzave të rënda që bëri nga Fieri: Kjo gjë nuk do të ndodhë kurrë!

'Luftë' për PD-në/ Lulzim Basha i përgjigjet
x
BREAKING NEWS

“Po dëgjohen tringëllima prangash”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat e rënda dhe plas paralajmërimin ‘bombë’ për politikanët shqiptarë: Janë kapur në krimin e...

“Po dëgjohen tringëllima prangash”, Frrok Çupi
x
BREAKING NEWS

Ambasada e SHBA thërret deputetët demokratë për dosjet korruptive të Sali Berishës, zbardhen informacionet nga takimet

Ambasada e SHBA thërret deputetët demokratë për dosjet
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha zbardh goditjet e SPAK, priten arrestime ish-ministrash dhe funksionarësh në nivele të larta, në listë edhe Berisha

Artan Hoxha zbardh goditjet e SPAK, priten arrestime ish-ministrash dhe
x

Politike

Përjashtimi i Sali Berishës nga PD, pedagogu i njohur paralajmëron zhvillimet e bujshme dhe tregon lëvizjen që do bëjë ish-kryeministri: Ai do kërkojë me çdo kusht të...

Përjashtimi i Sali Berishës nga PD, pedagogu i njohur

Pedagogu i marrëdhënieve ndërkombëtare që jeton në SHBA, Shinasi Rama paralajmëroi mbrëmjen e djeshëm zhvillime të bujshme pas përjashtimit të Sali Berishës nga grupi parlamentar i PD-së.

“Jeta politike e Berishës do përcaktohet në javët e ardhshme ndërsa jeta e PD është në krizë të thellë. Pasojat do të jenë të dukshme”, thotë Rama.

Gjithashtu Rama thekson se PD është në udhëkryq dhe Berisha “do të kërkojë me çdo kusht të rimarrë PD-në dhe për këtë do i drejtohet rrugës, militantëve besnikë, ish funksionarë që blihen e shiten nga organizata e parisë së Tiranës dhe të mobilizojë njerëzit të pakënaqur.”

Ai e mbyll komentin e tij duke nënvizuar se “të gjithë politikanët që në një mënyrë ose në tjetër ia kanë pirë gjakun shqiptarëve, vjedhur pasurinë  dhe kanë shkatërruar nderin e moralin dhe e kanë kthyer Shqipërinë në një shtet skllevërish."

Më të lexuarat