BREAKING NEWS

“FBI”-ja shqiptare nis punën më 1 shtator, zbardhen detajet ku do të jetë selia

“FBI”-ja shqiptare nis punën më 1 shtator, zbardhen
x

Politike

“Përmbahuni nga kërcënimi apo përdorimi i forcës”, Ambasada Amerikane del me mesazhin e ‘koduar’ për politikën shqiptare

“Përmbahuni nga kërcënimi apo përdorimi i

Ambasada Amerikane teksa ka kujtuar 45 vjetorin e firmosjes së Aktit Përfundimtar të Helsinkit ka dhënë një mesazh të rëndësishëm për politikën shqiptare.

Ambasada ka sjellë në2 vëmendje parimin ‘përmbahuni nga kërcënimi apo përdorimi i forcës’.

"Sot, 1 gusht, ne përkujtojmë 45 vjetorin e firmosjes së Aktit Përfundimtar të Helsinkit. Misioni Amerikan në OSBE po sjell në vëmendje 10 parimet kryesore që u përcaktuan për të udhëhequr marrëdhëniet e ardhshme midis shteteve dhe qytetarëve të tyre. 10 parime për promovimin e paqes dhe sigurisë. Parimi i sotëm 2: Përmbahuni nga kërcënimi apo përdorimi i forcës", shkruan Ambasada Amerikane.

“Përmbahuni nga kërcënimi apo përdorimi i