Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Përplasja Ahmetaj-Braçe për tatimin mbi pagat/ Rama: Do mbetet siç është!

Postuar: 13/11/2018 - 22:46

Prej disa ditësh, ministri i Financave, Arben Ahmetaj dhe kryetari i komisionit të Ekonomisë, Erion Braçe, janë përfshirë në një debat mes tyre sa i takon taksimit mbi pagat.

Ahmetaj është shprehur se do të propozojë tatimin për të gjitha pagat, ndërsa Braçe dhe disa deputetë të tjerë socialistë, kanë propozuar që fasha e tatimit të rritet deri tek pagat 40 mijë lekë.

Sa i takon këtij debati, Rama tha se  asnjë nuk do ndryshojë.

“Do mbetet siç është. Është debat real, ne dimë të bëjmë edhe opozitën. S’do ketë lëvizje”, u shpreh kryeministri Rama në emisionin ‘Repolitix’.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 7

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/12/2018 - 19:20

Një ditë para mbledhjes së Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur Kryesinë, e cila është shoqëruar me debate.

Postuar: 14/12/2018 - 18:03

Një makinë që transportonte paratë e një banke ka rënë pre e grabitësve të armatosur dhe të masku

Postuar: 14/12/2018 - 16:42

Në këto ditë të protestave studentët e kanë treguar, në shumë mënyra, që nuk kanë më frikë ta ngr

Postuar: 14/12/2018 - 14:59

Këshilltari demokrat i PD-së në Bashkinë i Tiranës, Kreshnik Çollaku i ftuar në studion e lajmeve

Postuar: 14/12/2018 - 14:34

Kryetari i Grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla deklaron se Parlamenti mund të

Postuar: 14/12/2018 - 14:04

Ish-kryeparlamentarja Jofezina Topalli shprehet se Kreu i PD Lulzim Basha ka thyer traditën dem

Postuar: 14/12/2018 - 13:36

Kryeministri Rama i ka adresuar sot mesazhin e radhës studenteve protestues.