BREAKING NEWS

‘Zbutet’ presidenti Meta, jep mesazhin e koduar me mimoza në duar

‘Zbutet’ presidenti Meta, jep mesazhin e koduar me mimoza në
x

Politike

Përplasja Berisha-Balla dhe dekretimi i ministrave të rinj: Ja çfarë nuk u pa në Kuvend (FOTO)

Përplasja Berisha-Balla dhe dekretimi i ministrave të rinj: Ja
Seanca e jashtëzakonshme plenare për të votuar dekretet e presidentit Ilir Meta mbi ndryshimet e fundit në qeveri nisi me opozitën në sallë, por, pasi nuk u lejua debati për dekretet, deputetët opozitarë u larguan nga salla.
 
Opozita kërkoi kohë për të diskutuar për këto dekrete, ndërsa maxhoranca ka deklaruar se nuk mund të ketë diskutime pasi nuk e përcakton Kushtetuta, duke kërkuar respektimin e rendit të ditës.
 
Më pas, u vijua me votimin e dekreteve.
 
Fotot e mëposhtme tregojnë disa nga momentet që nuk u panë para, gjatë, dhe pas seancë parlamentare.