BREAKING NEWS

Përballja me Covid-19, ministrja Manastirliu jep lajmin entuziast nga Vlora

Përballja me Covid-19, ministrja Manastirliu jep lajmin entuziast nga Vlora
x

Politike

Përplasja e Metës me Ardian Dvoranin, LSI hidhet në sulm: Manja dhe Xhafaj po shkatërrojnë...

Përplasja e Metës me Ardian Dvoranin, LSI hidhet në sulm: Manja

Sekretari i LSI-së Endrit Braimllari akuzoi deputetët e PS-së Ulsi Manja dhe Fatmir Xhafën se po shkatërrojnë ngritjen e Gjykatës Kushtetuese.

Në studion e ''Faxweb'', Braimllari e quajti kreun e KED-së, Ardian Dvoranin si 'ushtar që zbaton urdhrat e kryeministrit Edi Rama'' në lidhje me ngërçin e caktimit të Arta Vorpsit apo Marsida Xhaferllarit për vendin e anëtares së pestë së GJK-së.

''Nga ana presidentit po kryen të gjitha aktet që të krijohet një Gjykatë Kushtetuese e pavarur. Pse kërkon Edi Rama ta shkatërrojë?! Sepse tmerri i vërtetë i Edi Ramës është një Gjykatë Kushtetuese e pavarur, sepse do merren vendime me konçesionet që jep Edi Rama. Edi Rama nuk mund ta bllokojë dot Gjykatën Kushtetuese.Për mua kemi të bëjmë me një grup të strukturuar kriminal, që janë Ulsi Manja, Fatmir Xhafaj dhe të tjerë, të cilët kërkojnë që të shkatërrojnë një herë e mirë sistemin e drejtësisë në vend, sepse janë të tmerruar nga Gjykata e pavarur. Janë një grup që zbatojnë porositë e dhëna nga Edi Rama. Këto të gjithë do të jenë në proçes, sepse të gjithë kanë shkelur ligjin. Nuk mundet që t’ja falë njeri këtë që po i shkaktojnë vendit. Është e turpshme, po përdoren institucionet shtetërore për interes personal të Edi Ramës'', deklaron Braimllari.
 

 

Më të lexuarat