BREAKING NEWS

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë rezultuar të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit, asnjë humbje jete

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë
x
BREAKING NEWS

Mjekësia në zi/ Ndahet nga jeta mjeku i njohur shqiptar, kolegët e tij japin lajmin e trishtë: Humbje e madhe! (EMRI+FOTO)

Mjekësia në zi/ Ndahet nga jeta mjeku i njohur shqiptar, kolegët
x

Politike

Përplasje dhe përçarje brenda LSI-së? Shpërthen Meta me tone të forta dhe tregon kush e ka kërcënuar kryetarin e bashkisë Vlorë: Ua përvëlova skenarin që kishin, janë mësuar me çimka dhe brenda opozitës

Përplasje dhe përçarje brenda LSI-së? Shpërthen Meta

Presidenti i vendit, Ilir Meta, ka dalë në një konferencë për media ku ka shpërthyer në akuza të forta dhe ka denoncuar paisjen me letërnjoftime në Bashkitë e qarkut Korçë, të disa personave që sipas tij kanë rekorde kriminale.

Po ashtu Meta me tone të forta deklaroi se me 25 Prill do jetë në Vlorë për të monitoruar nga afër situatën në lidhje me votimet.

Meta tha se ata e dinë shumë mirë se çfarë mund t’iu bëjnë vajzat dhe gratë e Vlorës këtyre vagabondëve, ndërsa shtoi se ata janë mësuar me çimka, madje sipas Kreut të Shtetit, janë dënuar edhe jashtë për trafikim vajzash.

“Se ç’po bën numri 8 në Vlorë, unë nuk e di. E di që kishte një skenar për të marrë 9 pa ndeshje fare, ky skenar është përvëluar dhe djegur. Për këtë kam njoftuar dhe përfaqësuesit e opozitës. Doni provë më të madhe se biseda telefonike para pak ditës, ku Damiani u inkurajua për të bërë dhe një tërmet tjetër në Vlorë. Por atje ka burra pushke, kur bëhet fjalë për sovranitetin. Ju e kuptoni se cfarë mund t’iu bëjnë këtyre vagabondëve vajzat dhe grave shqiptare, sepse ata janë mësuar me çimka, janë dënuar dhe jashtë për trafikim vajzash. Presidenti as nuk i shet, as nuk i trafikon kurrë, por do mbrojë identitetin e vajzave dhe grave shqiptare. Këtë ta dijë ai dhe guruja i tij. Nesër e njoftoj Damianin se jam në Vlorë prapë. Është i ftuar të vijë, po ja bëj këtë favor. Skenari është përvëluar, nuk ekziston më. Unë do të jem në Vlorë edhe ditën e numërimit, ta dinë të gjithë. Nëse kanë marrë lekë, le t’i mbajnë, por të kenë mendjen në mësim”, tha Presidenti Meta.

Më të lexuarat