BREAKING NEWS

A do shkarkohet Ilir Meta? Pandeli Majko tregon dy arsyet pse mazhoranca është e lëkundur

A do shkarkohet Ilir Meta? Pandeli Majko tregon dy arsyet pse mazhoranca
x

Politike

‘Përplasjet’ për Kushtetuesen, reagon zëdhënësja e BE-së: Të zgjidhet me urgjencë! (Letra)

‘Përplasjet’ për Kushtetuesen, reagon

Zëdhënësja e BE-së, Maja Kocijancic ka reaguar për ngërçin në Gjykatë Kushtetuese. Koçijançiç shprehet se nuk i takon Bashkimit Europian të vlërësojë përputhshmërinë e hapave të ndërmarrë në lidhje me emërimin e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese me Kushtetutën dhe ligjet përkatëse.